OVAKO SE IGRA OBRANA: / Pogledajte neumornog Bojana Bogdanovića na djelu

Jedanaest utakmica odigrano je u NBA ligi u noći na srijedu, a na parket su izlazila i četvorica hrvatskih košarkaša. Najbolji učinak među njima imao je Mario Hezonja.

5.4.2017.
8:49

Orlando je izgubio od aktualnih prvaka Cleveland Cavaliersa rezultatom 102-122, a za Magic su nastupila obojica hrvatskih igrača. Hezonja je imao dobru večer s 13 poena (šut 3-8), dva skoka i asistencijom za 22 minute igre, dok je Damjan Rudež igrao samo četiri minute i ubacio dva koša (šut 1-2).Za branitelje naslova do triple-double učinka, svog dvanaestog u sezoni stigao je LeBron James (18 koševa, po 11 skokova i asistencija), dok je najbolji strijelac bio Kevin Love s 28 koševa (uz 11 skokova).

ODIGRANA UTAKMICA U KOJOJ JE ISPISANA POVIJEST: NBA liga je ovo čekala 55 dugih godina

Dario Šarić je u porazu Philadelphia 76ersa protiv Brooklyn Netsa (118-141) igrao 19 minuta i iskoristio ih za 10 poena (šut 4-9), tri skoka i dvije asistencije. Netsi su u ovoj utakmici u prvom poluvremenu zabili čak 81 koš, čime su izjednačili klupski rekord otprije 34 godine.

Bojan Bogdanović je sakupio 12 minuta u pobjedi svog Washinghtona kod kuće protiv Charlottea (118-111). Ostvario je u njima učinak od 7 poena (šut 3-6), dva skoka i asistencije, a naradio se i u obrani:

NBA liga, rezultati:

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic 122-102 Indiana Pacers – Toronto Raptors 108-90 Philadelphia 76ers – Brooklyn Nets 118-141 Washington Wizards – Charlotte Hornets 118-111 New Orleans Pelicans – Denver Nuggets 131-134 New York Knicks – Chicago Bulls 100-91 Oklahoma City Thunder – Milwaukee Bucks 110-79 San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies 95-89 (produžetak) Utah Jazz – Portland Trail Blazers 106-87 Golden State Warriors – Minnesota Timberwolves 121-107 Sacramento Kings – Dallas Mavericks 98-87