LUDNICA U NBA / Nevjerojatni Jason Tatum imao petominutni (ne)viđeni šou i srušio Pistonse, Babo treći strijelac svoje momčadi: Clippersi slavili u 'bitki za LA'; Zubac se iskazao

Bogdanović zabio 17 poena u porazu Detroita, Zubac imao 10 poena uz 8 skokova u pobjedi Clippersa

10.11.2022.
6:25

Košarkaši Detroit Pistonsa noćas su po hrvatskom vremenu u Bostonu poraženi sa 112-128. Bio je ovo novi poraz Pistonsa, a u njemu je Bojan Bogdanović, najbolji hrvatski košarkaš, bio ponovno zapažen. Babo je ukupno bio treći strijelac momčadi, a za 26 minuta provedenih na parketu zabio je 17 poena, 2 skoka, 1 asistenciju, ukradenu loptu i dvije izgubljene. Ivey je bio najefikasniji u redovima poražene momčadi sa 19 poena za 33 minute igre, a Bey je zabio 18 uz 4 skoka.

NBA LIGA /

Nevjerojatni Stephen Curry odigrao za povijest, čudesni Luka Dončić zabijao i ramenom, a Bogdanović i Zubac bili su itekako solidni

NBA LIGA /

Ludo drugo poluvrijeme Tatuma

U redovima pobjedničke momčadi, sjajni Jason Tatum zabio je 31 poen, 5 asistencija i jednu ukradenu loptu, a Brown ga je pratio sa 30 poena, 7 skokova i 3 dodavanja, te je upravo on bio najbolji igrač utakmice, ako gledamo po statističkim učincima. No, Tatum je kreirao svoj šou i pokazao aposlutnu dominaciju i moć kad je u trećoj, u kojoj je za 5 minuta upisao 16 poena,a ukupno je u tom njegovom ludom drugom poluvremenu ubacio 26.

Prvo poluvrijeme Tatuma je bilo katastrofa

OVDJE pogledajte kako je to izgledalo u utakmici u higlightsima. Američki mediji pišu kako je Tatum bio loš u prvom poluvremenu, mučio se, imao je svega 5 poena i promašenih 7 od 9 šuteva, uz tek dva asista i jednog skoka. Međutim, onda se vratio iz svlačionice i imao petominutni šou za pamćenje.

Mislim, pobjeđivali smo, ali imao sam pet poena i igrao sam malo sporo", rekao je Tatum Abby Chin iz NBC Sports Boston nakon pobjede košarkaškog Bostona u TD Gardenu.

“Dakle, samo sam želio izaći s malo više osjećaja hitnosti radije da metak pao ili ne. Samo sam želio igrati bolje i trudio sam se.” Tatum sigurno jest, eksplodirao je od samog početka drugog poluvremena i pokopao Pistonse nakon što je završio s 31 poenom u utakmici. Osjećaj hitnosti i odlučnosti koji je Tatum osjetio napuštajući svlačionicu nagnali su ga da se zapali i započne treću četvrtinu.

Senzacionalna dionica

Tatum je postigao 16 poena u prvih 5:04 okvira da bi gotovo odmah prešao preko 20 poena u utakmici i vodio svoju momčad ka slavlju. Tatum je ubacio tri trice tijekom senzacionalne dionice i zabio još 10 koševa u četvrtoj četvrtini za dobru mjeru - otišao je na crtu slobodnih bacanja sedam puta - te uništio mladu momčad Pistonsa. Ofenzivna erupcija Tatuma samo je dodatno zacementirala onu da kad se Tatum zapali, da je nezaustavljiv.

Vratimo se sad malo na Bogdanovića. On je odlično ušao u sezonu i sad nakon listopada u kojem je bio na prosjeku od 22.8 poena, Bogdanović je ove sezone na prosjeku od 19.5 poena, 3.2 skoka i 1.7 asista po susretu. Također, Celticsima je ovo 4 uzastopna pobjeda.

Bitka za LA, Zu na double-double prosjeku

Derbi večeri odigran je u Los Angelesu, gdje su se u "bitki za LA", prvoj u ovoj sezoni, sudarili domaći Clippersi Ivice Zubca i LA Lakersi Lebrona Jamesa (114-101 za Clipperse), NBA velikana za kojeg je naš Zu igrao prije nego što je prešao u Clipperse i sa Paul Georgeom i Kawhi Leonardom ostvario svoju ulogu u momčadi na centarskoj poziciji. Zubac je utakmicu počeo u petorci i bio blizu double-double učinka. Zu je za čak 36 minuta igre ubacio 10 poena uz 8 skokova, 2 asista, jednu ukradenu loptu, dvije blokade i dvije izgubljene lopte. Paul George ubacio je 29 poena, James 30 uz 8 skokova i 5 dodavanja za Lakerse.

Za napomenuti da je Zubac trenutno na double-double prosjeku i to je itekako njegov napredak u igri u odnosu na prošlu sezonu u isto doba. Trenutno je na 10.2 poena i 11.1 skok po susretu.

3. Denver Nuggets 8 3 .727 1
  4. Minnesota Timberwolves 5 7 .417 4 1/2