NBA LIGA / Nevjerojatni Stephen Curry odigrao za povijest, čudesni Luka Dončić zabijao i ramenom, a Bogdanović i Zubac bili su itekako solidni

Uzbudljivo je bilo noćas u NBA ligi

8.11.2022.
8:58

Košarkaši Detroit Pistonsa upisali su u noći s ponedjeljka na utorak po hrvatskom vremenu i treću pobjedu sezone nakon što su u svojoj Little Caesars Areni pobijedili Oklahoma City Thunder sa 112-103 uz 12 koševa hrvatskog košarkaša Bojana Bogdanovića. Prema statističkim podacima koji su osvanuli na Twitteru (Top Data NBA), Babo je prošao Tima Hardawayja Jr. na 64. mjestu vječne ljestvice strijelaca trica svih vremena sa 1,268 pogođenih trica.

UNATOČ PORAZU /

Bojan Bogdanović opet odličan u porazu svojih Pistonsa, rekord karijere za njegovog suigrača

Pistonsi su na 3-3 doma, na gostovanjima imaju pet poraza

Pistonsi sada imaju 3-3 skor na svom parketu, dok su na gostovanjima upisali pet poraza. I ovoga puta bili su korak do poraza, posebno nakon prvog poluvremena kojeg su izgubili sa 63-48. Međutim, u nastavku su proigrali i taj dio igre dobili sa 64-40.

"U poluvremenu smo razgovarali o načinu na koji smo izašli na utakmicu i kako smo trebali to podići u prve tri minute drugog poluvremena. Fokusirali smo se na obranu. Nismo brinuli o tome hoće li šutevi ulaziti, jer znamo da ćemo, ako možemo zaustaviti, dobiti i koševe," kazao je Saddiq Bey sa 25 koševa prvi strijelac pobjedničkog sastava.

Cade Cunningham je dodao 21 koš, 11 skokova i sedam asistencija, a Rookie Jaden Ivey 15 poena i 11 skokova. Bogdanović je na pareketu proveo 30 minuta postigavši 12 koševa uz šut 3-11 iz igre, pri čemu je trice gađao 2-7. Imao je i dva skoka.

Shai Gilgeous-Alexander zabio je 33 koša za Thunder, dok su Mike Muscala i Kenrich Williams dodali po 11 koševa u šestom porazu Oklahome ove sezone uz četiri pobjede.

Uspješni su bili i Los Angeles Clippersi koji su u Crypto.com Areni sa 119-117 pobijedili Cleveland Cavalierse prekinuvši njihov niz od osam pobjeda. Utakmica je odlučena u reviji slobodnih bacanja u posljednjih 30-ak sekundi...

Zubac blizu double učinka

Cleveland je vodio 112-100, no Clippers su uzvratili serijom 15-0 pri čemu su Cavs promašili sedam šuteva i izgubili tri lopte. Domaćin je 37 sekundi prije kraja poveo 115-112, Evan Mobley je osam sekundi kasnije smanjio na 114-115, a domaćin je koševima Marcusa Morrisa i Reggiea Jacksona prelomio susret.

Paul George je predvodio Clipperse sa 26 koševa, Morris je zabio 20 koševa uz šest skokova, Jackson 18 uz sedam asistencija, dok je Ivica Zubac za 33 minute upisao 10 koševa (šut 2/7, slobodna bacanja 6/8) i devet skokova.

Cleveland je predvodio Donovan Mitchell sa 30 koševa pri čemu je pogodio osam trica iz 11 pokušaja. Evan Mobley je ubacio 26 koševa uz osam skokova, dok je Jarret Allen imao čak 20 skokova uz 10 koševa.

Clippersima je to bila šesta pobjeda uz pet poraza, dok su Cavsi na skoru 8-2.

Philadelphia je na krilima sjajnog Joela Embiida pobijedila Phoenix sa 100-88. Embiid je vukao Sixerse sa 33 koša i 10 skokova.

"Danas je počela naša sezona. Sve prije večeras se ne računa. Sezona Philliesa je gotova i uživao sam gledajući ih, a ovo je bila naša prva utakmica od tada, tako da je ovo bila prva utakmica sezone," kazao je Embiid.

Dončić utrpao 36

Do prije dva dana oči stanovnika Philadelphije bile su uperene prema druga dva sprorta, baseballu i nogometu u kojem su klubovi iz tog grada igrali finala, no oba su poražena. Philadelphia Philliesi igrali su finale World Seriers u baseballu izgubivši od Houstos Astrosa ukupno sa 2-4, dok su nogometaši Philadelphi Uniona izgubili u finalu MLS doigravanja od Los Angelesa sa 0-3 nakon izvođenja jedanaesteraca.

Uz Embiida odlični su bili i Tobias Harris sa 21 košem, osam skokova i šest asistencija, te Georges Niang koji je zabio sedam trica iz 10 pokušaja.

Kod Sunsa istaknuo se Devin Booker sa 28 koševa, sedam skokova i pet asistencija. Dario Šarić je protiv svog bivšeg kluba igrao samo tri minute upisavši samo jedan skok.

Slovenski košarkaš Luka Dončić je u pobjedi Dallasa protiv Brooklyna 96-94 deveti put u nizu premašio granicu od 30 poena i tako nastavio oduševljavati košarkaški svijet. Zaustavio se Luka Dončić na 36 koševa, uz šest skokova i šest asistencija. OVDJE pogledajte njegovu novu odličnu predstavu.

Dončić dobrim dijelom utakmica izgleda kao da može napraviti što god poželi, a impresionira potezima i na zagrijavanju. Jedan takav ističu Twitteri njegovih Dallas Mavericksa i NBA lige. Dončić je pred susret s Netsima ubacio koš ramenom, što je potez koji je već ranije uspio izvesti i koji su iz Dallasa opisali kao Lukinu magiju. OVDJE pogledajte taj potez.

Naklonite se Curryju

Dallasu (6-3) ovo je bila četvrta pobjeda u nizu, a za 23-godišnjeg Ljubljančanina nova utakmica s više od 30 poena od početka sezone. S devetom uzastopnom postao je košarkaš s drugim najdužim takvim postignućem. Na vrhu ove liste je Wilt Chamberlain, kojemu je to pošlo za rukom 23 puta u sezoni 1962/63.

Za izvedbu večeri zaslužan je fantastični iskusni šuter, jedan od elitnih NBA košarkaša Stephen Curry, koji je zabio visokih 47 poena uz fenomenalan šut 17/24. Imao je i po osam skokova i asistencija te niti jednu izgubljenu loptu, što ovaj statistički učinak čini jedinstvenim u NBA povijesti. OVDJE pogledajte kakav je šou imao Curry.

Pobjedom 116:113 nad Sacramentom, Golden State Warriorsi prekinuli su niz od pet poraza.

Milwaukee Bucksi nisu uspjeli produljiti niz na početku sezone na okruglih 10 pobjeda. Iznenadili su ih Atlanta Hawksi bez prvog košarkaša momčadi Traea Younga 117:98, a predvodio ih je Dejounte Murray s 25 poena, 11 asistencija i osam skokova.

Najuzbudljivija završnica večeri odigrana je u Miamiju gdje je Max Struss pogodio tricu za izjednačenje domaćina, da bi Josh Hart sa sirenom donio pobjedu Portlandu 110:107, kojom su se Blazersi izjednačili s Phoenixom na drugom mjestu Zapada s omjerom 7-3. OVDJE pogledajte koš za pobjedu Harta.

Steph Curry

REZULTATI:
Charlotte - Washington 100-108
Orlando - Houston 127-134
Detroit - Oklahoma City 127-103
(Bojan Bogdanović je za Detroit igrao 30 minuta postigavši 12 koševa, uz dva skoka)
Indiana - New Orleans 129-122
Philadelphia - Phoenix 100-88
(Dario Šarić je za Phoenix igrao tri minute upisavši jedan skok)
LA Clippers - Cleveland 119-117
(Ivica Zubac je za Clipperse igrao 33 minute upisavši 10 koševa i devet skokova)

3. Denver Nuggets 7 3 .700 1
  4. Minnesota Timberwolves 5 6 .455 3 1/2