Hrvatski kosarkas Damjan Rudez pruzio je dobru partiju za Indianu, koja je u produzetku porazena od Sacramenta sa 101-102. Rudez je u 22 minute upisao 11 koseva (2-4 sut trice), 1 skok i 1 asistenciju

6.12.2014.
15:56

To mu je treci puta ove sezone da je ubacio 11 poena, sto mu je i dalje najbolji suterski rezultat u NBA ligi. Pobjedu Sacramentu donio je Carl Landry koji je osam desetinki prije kraja pospremio jedan otpadak u kos. Prvi strijelac u pobjednickoj ekipi bio je Rudy Gay sa 27 poena, dok je Indianu predvodio David West sa 16 koseva i 8 skokova.

Brooklyn Netsi su na svom terenu uvjerljivo izgubili od Atlanta Hawksa sa 75-98. Za petu pobjedu u nizu Atlante najzasluzniji je bio DeMarre Carroll sa 18 poena, dok je kod Brooklyna najbolji bio Brook Lopez sa 20 koseva. Bojan Bogdanovic je za 21 i pol minutu ostvario 5 poena, 3 skoka i 1 asistenciju za Netse, te je na prosjeku od 9,8 koseva i 3 skoka po susretu.

Branitelji naslova San Antonio Spursi prekinuli su Memphisov niz od 22 utakmice bez poraza na domacem parketu u ligaskom dijelu sezone, pobijedivsi 107-101.

Spurse je predvodio 38-godisnji Tim Duncan, koji je ostvario "triple-double", odnosno 14 poena, 10 skokova i 10 dodavanja, dok je Manu Ginobili dodao 17 koseva. Nazalost, Tony Parker je u trecoj cetvrtini zbog ozljede napustio je teren.

Spanjolac Marc Gasol bio je najistaknutiji pojedinac Memphisa sa 28 koseva i 12 skokova.

Cleveland Cavaliersi ostvarili su sestu pobjedu zaredom, svladavsi na gostovanju Toronto Raptorse sa 105-91, uz odlicnu partiju LeBrona Jamesa, koji je upisao 24 kosa, 13 asistencija i 7 skokova.

Charlotte Hornets - New York Knicks 103:102

Philadelphia 76ers - Oklahoma City Thunder 91:103

Washington Wizards - Denver Nuggets 119:89

Boston Celtics - Los Angeles Lakers 113:96

Brooklyn Nets - Atlanta Hawks 75:98 (Bojan Bogdanovic je za 21 i pol minutu ostvario 5 poena, 3 skoka i 1 asistenciju za Brooklyn)

Toronto Raptors - Cleveland Cavaliers 91:105

Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 101:107

Minnesota Timberwolves - Houston Rockets 112:114 (produzetak)

Dallas Mavericks - Phoenix Suns 106:118

Milwaukee Bucks - Miami Heat 109:85

Utah Jazz - Orlando Magic 93:98

Sacramento Kings - Indiana Pacers 102:101 (produzetak)

(Damjan Rudez je u 22 minute upisao 11 koseva, 1 skok i 1 asistenciju za Indianu)

4. Utah 5 15 .250 10 1/2

5. Minnesota 4 14 .222 10 1/2