16.12.2014.
10:53

Lakersi su u prvoj cetvrtini zabili 15, a u drugoj 12 koseva uz ocajnih 16 posto suta iz igre. Indiana je vec na poluvremenu imala 33 kosa viska (60-27). Premda su Kobe Bryant i drustvo u nastavku zabili 64 kosa, sto je bilo najefikasnije poluvrijeme Lakersa ove sezone, nije bilo dovoljno za pobjedu. Domacin je na koncu slavio sa 19 koseva prednosti prekinuvsi niz od osam uzastopnih poraza. Kod Pacersa sestorica igraca su imala dvoznamenkast broj koseva, a najvise su zabili Rodney Stuckey (20 koseva i 10 skokova i 7 asistencija), te C.J. Miles (20 koseva). Rudez je na parketu Bankers Life Fieldhousea proveo 12 minuta bez postignutog kosa uz tri promasene trice i dva skoka.

"Nije bitno sto sam imao 'double-double' vec sto smo slavili i prekinuli seriju poraza. Ispred nas je teska serija gostovanja po Zapadu i ova pobjeda nam je vazna," kazao je Stuckey.

Kod Lakersa najbolji je bio Kobe Bryant sa 21 kosem uz sut 8/26, Nick Young je dodao 18 koseva, a Carlos Boozer 13 koseva i 10 skokova.

"Od prve minute se vidjelo da nismo pravi. Noge nas nisu slusale," kazao je Bryant nakon trece gostujuce utakmice Lakersa u posljednja cetiri dana.

Aktualni prvaci San Antonio Spursi porazeni su na gostovanju kod Portland Trail Blazersa 95-108 ubiljezivsi i osmi poraz sezone, uz 17 pobjeda, dok je Portland stigao do 19. pobjede. Domacin je stigao do pobjede premda je jedan od 'startera' Robin Lopez u trecoj dionici igre slomio ruku.

"Do sada sam imao srece s ozljedama u karijeri, no sada se dogodila ova ruzna stvar. Pukle su mi dvije koscice i vidjet cemo koliko cu izbivati s terena," kazao je Lopez kojem je ovo bila prva ozljeda u posljednjih 18 mjeseci.

Najefikasniji kod domacina bili su Damian Lillard sa 23 kosa i 10 skokova, te LaMarcus Aldridge sa 23 kosa i 14 skokova. Spurse, koji su nastupili bez Tonyja Parkera, Tima Duncana i Manu Ginobilija predvodili su Kawhi Leonard sa 21 kosem i devet skokova, te Aron Baynes sa 15 koseva i devet skokova.

U najdramaticnijoj utakmici veceri Milwaukee Bucksi su tricom od table Khrisa Middletona u zadnjoj sekundi stigli do pobjede protiv Phoenix Sunsa 96-94. Sunsi su u zadnjih osam minuta prosuli deset koseva viska, a imali su i dva kosa prednosti tri sekunde prije kraja. No, nije bilo dovoljno.

"Bio je to ludi kos, mislio sam da ce lopta iscuriti. Bio je to sretan kos, zaista smo imali srece," kazao je Middleton koji je utakmicu zavrsio sa 14 koseva. Najbolji je bio Brandon Knight sa 20 koseva i sedam skokova. U redovima Sunsa najefikasniji su bili Markieff Morris sa 25 koseva, te Isaiah Thomas sa 20 koseva.

Toronto je zadrzao vodecu poziciju na Istoku pobjedom protiv Orlanda 95-82. Bila je to treca uzastopna pobjeda Raptorsa, 19. ove sezone, te deseta uzastopna protiv Magica. Toronto su do pobjede predvodili Lou Williams sa 18 i Kyle Lowry sa 17 koseva. Kod gostiju najbolji su bili Tobias Harris (18) i Ben Gordon 816).

Indiana - LA Lakers 110-91 (Damjan Rudez je za Indianu igrao 12 minuta bez postignutog kosa, uz tri promasene trice)

4. Utah 6 18 .250 12 1/2

5. Minnesota 5 18 .217 13