CLIPPERSI PREOKRETOM DO SLAVLJA / Društvo iz Los Angelesa nikako nije moglo pogoditi tricu: 'Moralo je krenuti'; Zubac skroman

Clippersi su prekinuli niz od dva poraza. Zubac ubacio samo 3 poena uz 5 skokova. Po drugi puta zaredom Zubac je ubacio 3 poena na utakmici

2.11.2021.
8:39

Los Angeles Clippersi preokretom u završnici utakmice u Staples Centeru noćas po hrvatskom vremenu došli su do pobjede 99-94 protiv Oklahoma City Thundera, a najbolji hrvatski centar Ivica Zubac je za 12 i pol minuta ubacio tri koša uz pet skokova. OVDJE pogledajte kako je to izgledalo.

TEŽAK UDARAC ZA BULLSE /

Član udarne petorke mogao bi propustiti ostatak NBA sezone

Drugi put zaredom Zubac je ubacio 3 poena

Drugi puta zaredom Zubac je ubacio samo 3 poena i prosjek mu je malo pao. Trenutno je sad na 8.8 poena, 5.6 skokova i 2.2 asistencije po susretu. Clippersi su u ovom teškom pobjedom prekinuli niz od 2 poraza, a Oklahoma City je prekinuo niz od 43 utakmice koji datira iz prošle sezone, a u kojima su primili najmanje 100 poena.

S obzirom na to da su Clippersi bili u padu u pucanju trica na početku sezone, kao i samo 3 od 21 tijekom prvog poluvremena, trener Los Angeles Clippersa Ty Lue na poluvremenu je svoju poruku zadržao jednostavnom.

"Nije se moglo ići osim gore", rekao je.

Clippersi preokretom do pobjede u posljednjim minutama

Iako su se krajem četvrte četvrtine Clippersi suočili s zaostatkom od devet koševa, uspjeli su uspjeti skupiti se za pobjedu nad Oklahoma City Thunderom, javlja američki ESPN.

"Imali smo dobrih perioda. Naši dečki s klupe su se u jednom trenutku počeli smijati. Imali smo otvorene šuteve ali ništa nije moglo ući unutra", dodao je Ty Lue.

Los Angeles je došao na 26. mjesto u NBA-u u šutu iz igre i ostvario je samo 31,7% realizacije svojih trica nakon rekordnih 41,1% prošle sezone. Činilo se da je više isto bilo protiv Thundera, pogotovo nakon što je skakač Josha Giddeya s preostalih 2:44 doveo Oklahoma City u vodstvo 91-82.

No, Clippersi (2-4) su konačno nakon toga bili pronašli svoj ritam u posljednje tri minute, te sz serijom 17-3 došli do vodstva. Bili su 12 od 21 s trice u drugom poluvremenu, uključujući 6 za 9 u četvrtoj četvrtini.

George ubacio 32

Paul George je postigao 32 poena, uključujući 15 u posljednjoj trećini. George, koji je također imao devet skokova i sedam asistencija, postigao je osam koševa tijekom odlučujućeg skoka, uključujući 10-stopu s 1:08 do kraja i doveo Los Angeles u vodstvo od 93-92, prvi od početka prve četvrtine.

"Naša momčad je igrala dobru obranu. Držali smo ih. Zaustavljali smo se, tako da nismo mogli završiti s praznim posjedima", kazao je George, koji je postigao najmanje 29 poena u četiri od šest utakmica Clippersa.

"Morali smo ostati uvjereni da će početi ulaziti."

Reggie Jackson dodao je 15 poena, dok su Luke Kennard i Nicolas Batum postigli po 14 poena.

Tamni oblak

"Iznad nas je bio neki tamni oblak", rekao je Jackson o problemima s tricom.

"No, trener je vjerovao da će nam krenuti i bilo je na kraju ipak sve dobro", dodao je...

Shai Gilgeous-Alexander je postigao 28 poena, uključujući 15 u trećoj četvrtini za Oklahoma City (1-6), koji je vodio sa 16 u drugoj. Darius Bazley i Giddey zabili su po 15.

Clippersi su nekoliko puta smanjivali vodstvo Thundera na dva poena u četvrtoj četvrtini. Međutim, Thunder se nije uspio obraniti od serije Clippersa.

"Nismo odigrali ono što smo trebali. Sveukupno smo si dali priliku za pobjedu, ali oni su otišli i dobili utakmicu, a mi nismo," izjavio je trener Thundera Mark Daigneault.

"Pokazali smo veliku ravnotežu tijekom cijele utakmice do zadnje dionice. Voljeli bismo je zatvoriti, ali na kraju dana napredak je što se se ravnopravno nosimo s najboljim momčadima i tako rastemo."

NBA rezultati, 1.11.

LA Clippers - Oklahoma City 99-94 (Ivica Zubac 12:32 min, 3 k, šut 1/1, 5 s)

Atlanta - Washington 118-111

Boston - Chicago 114-128 New York - Toronto 104-113 Charlotte - Cleveland 110-113 Indiana - San Antonio 131-118

Philadelphia - Portland 113-103

Memphis - Denver 106-97

Minnesota - Orlando 97-115

LA Clippers - Oklahoma City 99-94
(Ivica Zubac 12:32 min, 3 k, šut 1/1, 5 s)

2. Denver Nuggets 4 3 .571 1 1/2
  3. Minnesota Timberwolves 3 3 .500 2