PO PROLAZ U RUSIJU / Nastavlja se Cibonin europski san: 'Vukovi' pobijedili Jenisej i izborili majstoricu

Odlučujuća treća utakmica je na rasporedu 30. ožujka u Krasnojarsku gdje je Jenisej u prvom dvoboju slavio 94-92

23.3.2016.
21:17
Goran Stanzl/PIXSELL

ZAGREB - Košarkaši Cibone izborili su majstoricu za plasman na Final Four FIBA Eurokupa nakon što su u KC Dražen Petrović pobijedili ruski Jenisej 77-69 (15-18, 19-16, 25-16, 17-19) i u četvrtfinalnoj seriji na dvije pobjede izjednačili na 1-1.

Odlučujuća treća utakmica je na rasporedu 30. ožujka u Krasnojarsku gdje je Jenisej u prvom dvoboju slavio 94-92.

Cibona je dobro ušla u utakmicu i sve do posljednje dvije minute prve četvrtine je bila u stalnom vodstvu. No, u zadnjih 120 sekundi Rusi su načinili seriju 6-0 okrenuvši rezultat od 12-15 u vodstvo 18-15. U drugoj četvrtini Cibona je nadoknadila zaostatak dobivši taj dio igre 19-16, pa se na odmor otišlo rezultatom 34-34. Ključnim se pokazala sjajna igra 'vukova' u trećoj četvrtini.

Cibona je treću četvrtinu otvorila serijom 8-0 za vodstvo 42-34, u 28. minuti je imala 11 koševa viška (55-44), a u minutu kasnije i velikih +13 (59-46). Ipak, gosti su do kraja treće dionice smanjili na devet koševa zaostatka (59-50). U posljednjih 10 minuta Cibona je uspjela obraniti prednost.

Gosti su 15 sekundi prije kraja utakmice smanjili na minus četiri (73-69), no to je bilo najbliže što su se približili. Ruski sastav je u prvoj utakmici zabio čak 13 trica, no u Zagrebu su pogodili svega tri od 21 pokušaja što se pokazalo možda i ključnim.

Cibonu su do pobjede predvodili Ante Žižić sa 18 koševa i 11 skokova, NebojšaJoksimović sa 15 koševa, James Florence sa 13 koševa, četiri skoka i pet asistencija i Nik Slavica sa 11 skokova i pet skokova. U ruskim redovima najefikasniji su bili David Kennedy sa 18 koševa i 10 skokova, te Delroy James sa 16 koševa i sedam skokova.

Final Four FIBA Eurokupa igrat će se od 29. travnja do 1. svibnja kod jednoga od sudionika Final Foura.