DOMINACIJA / Moćni Ivica Zubac u 11 sekundi uzeo blokadu, napadački skok i poen: Pogledajte ovo ruganje

Ivica Zubac pokazao moć u Chicagu

1.2.2023.
7:11

Najbolji hrvatski centar, Čitlučanin Ivica Zubac, noćas je po našem vremenu u Chicagu odigrao utakmicu koja mu je donijela 1900. skok u karijeri i novi double-double učinak. Košarkaši Los Angeles Clippersa trijumfirali su na gostovanju kod Bullsa 108-103.

ZU POLUDI /

Kamen, krš i maslina: Ivica Zubac trijumfalno kroz Chicago; Spustio je rampu i došao do učinka o kojem priča čitava Amerika

ZU POLUDI /

Inače, u posljednjih 4 dvoboja Ivica Zubac tri je puta išao na dvozmanenkasti broj poena. Inače, tri puta ove sezone Zu je išao na 12 skokova u jednoj utakmici, uključujući i noćašnju. Za 28 minuta provedenih na parketu Ivica Zubac ostvario je konačni učinak od 14 poena, 12 skokova i čak 3 blokade. Drugi put ove sezone imao je 3 blokade u utakmici, a dva puta se zaustavio na 4 - što mu je ovosezonski rekord. Košarkaši Clippersa istikali su obranu kao razlog i povratka protiv Bullsa, ali i pobjede u konačnici. Ne samo sad - nego i u posljednje vrijeme...

Jedna je akcija Ivice Zubca bila stvarno monstruozna. U drugoj četvrtini Ivica Zubac blokirao je suparničkog košarkaša Derrick Jonesa Juniora koji je bio u prodoru na koš, a nakon toga pravovremeno istrčao tranziciju, pozicionirao se pod košem, uz dvojicu košarkaša Chicaga došao do lopte nakon skoka i zabio. Znači, u svega 11 sekundi Zubac je uzeo blokadu, napadački skok i poen. Impresivno, atomska košarka.

OVDJE možete vidjeti kako je Zu izdominirao i obrambeno i napadački. Tako to rade veliki dečki!