HRVATSKA OSTALA BEZ SVEGA / Jasmin Repeša prokomentirao nam je bolni poraz u Splitu: 'To je pitanje za stručni stožer'

Na koncu su odabranici Veljka Mršića izgubili s deset razlike, premda su osam minuta prije kraja imali deset poena viška

3.7.2021.
18:30

Hrvatska košarkaška reprezentacija nije se uspjela plasirati u finale kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre te time izgubila šansu za odlazak na OI. Hrvatskoj nije pomogla niti fantastična predstava Bojana Bogdanović s 38 koševa.

Nakon uvjerljivog poraza od Brazila i teško izborene pobjede protiv Tunisa, Hrvatska protiv Njemačke nije imala pravo na još jedan pogrešan korak. Samo je pobjeda ostavljala nadu za plasman na OI, dok je poraz značio i kraj. Na koncu su odabranici Veljka Mršića izgubili s deset razlike, premda su osam minuta prije kraja imali deset poena viška.

HRVATSKA OSTALA BEZ OLIMPIJSKIH IGARA /

Košarkaši pali u Splitu nakon velike drame, ni čudesna Bogdanovićeva predstava nije pomogla protiv Njemačke

Neki nisu ni gledali utakmicu

Nakon ovakve infarktne utakmice nazvali smo bivšeg trenera hrvatske reprezentacije Jasmina Repešu, ali i Petra Skansija koji je bio trener hrvatske reprezentacije 1992. godine te je s tom generacijom osvojio srebrnu medalju u Barceloni.

Skansi nam je kratko rekao kako nije gledao utakmicu jer se nakon utakmice s Tunisom osjećao iznimno demotivirajuće.

S druge strane, Repeša je gledao utakmicu, ali nije bio zadovoljan viđenim:

"Žao mi je. Igrali smo nedovoljno dobro da dobijemo Nijemce. Bogdanović je danas imao dobru utakmicu što se tiče realizacije, ali zadnja četvrtina nije bila dobra i nismo izdržali kao što smo igrali prve tri četvrtine. Što nam je nedostajalo u zadnjoj četvrtini je pitanje za stručni stožer", kazao nam je Repeša.

Hrvatska je na otvaranju zadnje dionice povela +10 (68-58), no nažalost nastavak je bio za zaborav. Njemačka se polako vraćala i četiri minute prije kraja je izjednačila na 74-74, a potom i povela 76-74. Minutu i 30 sekundi prije kraja njemačka vrsta je imala 80-76, a kada je Lo zabio dva bacanja za 82-76 35 sekundi prije kraja priči je bio kraj.