HRVATI OČAJNI U MEĐUSOBNOM OKRŠAJU: / Šarić, Hezonja i Rudež odigrali utakmicu koju će htjeti što prije zaboraviti

Aktualni NBA prvaci Cleveland Cavaliersi doživjeli su treći poraz zaredom nakon što su Chicago Bullsi u svojoj dvorani bili bolji sa 111-105.

3.12.2016.
10:22

Jimmy Butler je zabio 26 koševa, Dwyane Wade 24, a Taj Gibson 23 uz 11 skokova za Chicago. Rajon Rondo je ubacio 15 koševa uz 12 asistencija i 11 skokova. LeBron James je utakmicu završio s 27 koševa za Cavalierse, a Kyrie Irving je dodao 20 uz osam asistencija.

Zadnja četvrtina presudila prvacima

Bullsi su iskoristili treću četvrtinu da preokrenu zaostatak od jednog koša u vodstvo od 88-80, a u zadnjoj su četvrtini odbili nekoliko pokušaja aktualnih prvaka da im se približe. Kevin Love je zabio tricu i smanjio zaostatak Clevelanda na 103-99 četiri minute prije kraja, ali se Bullsi nisu predavali. Wade je pogodio polaganje za 107-101 dvije i pol minute prije kraja, a Nikola Mirotić je nakon toga ukrao loptu Jamesu za pogodak Wadea.

U okršaju Darija Šarića i njegovih Philadelphia 76ersa protiv Marija Hezonje i Damjana Rudeža s Orlandom pobijedio je Magic sa 104-88.

Šarićeva dva poena

Orlando je do pobjede odveo Aaron Gordon koji je zabio 20 koševa, dok je Nikola Vučević ubacio 12 koševa uz 11 skokova i pet asistencija. Serge Ibaka, Evan Fournier i Jeff Green su svaki dodali po 16 koševa za Magic (8-12), a Bismack Biyombo je ugrabio 13 skokova.

Sixersima (4-15) je ovo peti uzastopni poraz, a predvodio ih je sa 25 koševa i 10 skokova 'rookie' Joel Embiid. To je njegov peti double-double ove sezone. Jahlil Okafor je također upisao double-double sa 16 pogodaka i 13 skokova.

Dario Šarić je odigrao 16 minuta i u tom je razdoblju zabio dva koša. S druge strane Hezonja i Rudež su odigrali po tri minute za Orlando bez pogodaka, a Rudež je upisao jedan skok.

REZULTATI:

Philadelphia 76ers - Orlando Magic 88-105 Boston Celtics - Sacramento Kings 97-92 New York Knicks - Minnesota Timberwolves 118-114 Toronto Raptors - Los Angeles Lakers 113-80 New Orleans Pelicans - Los Angeles Clippers 96-114 Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers 111-105 Atlanta Hawks - Detroit Pistons 85-121 San Antonio Spurs - Washington Wizards 107-105 Denver Nuggets - Houston Rockets 110-128