GLEDAJTE I UŽIVAJTE: / Nova briljantna utakmica Marija Hezonje

Košarkaši Orlando Magica nastavili su rezultatski negativan niz porazom 114:117 kod Oklahoma City Thundera.

4.2.2016.
9:13
AFP, Kevin C. Cox

Hrvatski reprezentativac odigrao je nepunih 20 minuta protiv jedne od najboljih momčadi NBA lige, ubacivši u tom razdoblju 16 poena. Za tricu je gađao 4-6, a deset ukupno ispucanih lopti iz igre gađao je sa 60 posto preciznosti. Imao je i četiri asistencije u dvoboju koji je odlučen u posljednjim sekundama i to na način da je prvo Serge Ibaka (devet poena, sedam skokova, šest blokada) blokirao pokušaj Oladipa, a potom Kevin Durant pogodio tricu u posljednjoj sekundi ogleda. U preostalih 0,5 sekundi Victor Oladipo (37 koševa, sedam skokova) je promašio za produžetak.

Curry 51, Wall 41

Uz tricu vrijednu pobjede, Durant je ukupno postigao 37 poena (uz po pet skokova i asistencija), a svestran je ponovno bio Russell Westbrook. Treći uzastopni, osmi ovosezonski i 27. triple-double učinak u karijeri izgradio je uz 24 poena, 19 skokova i 14 asistencija.

Svestran je bio i Draymond Green u osmoj uzastopnoj pobjedi Golden State Warriorsa koji su slavili kod Washington Wizardsa 134:121, međutim njegov učinak ostao je u debeloj sjeni slavnijeg suigrača. Green je susret završio s 12 koševa, 10 skokova i 12 asistencija, no ono što su radili Stephen Curry s pobjedničke i John Wall sa strane poražene momčadi posebna je priča. Curry je u prvom poluvremenu promašio samo jedan od 14 pokušaja iz igre, a ukupno je do kraja ogleda tricu ciljao 11-16 za 51 ubačeni koš.

U prvih 12 minuta ubacio je sedam trica i ukupno 25 poena. I Wall je bio impresivan s učinkom od 41 poena i deset asistencija, no sve što je mogao na kraju utakmice reći bilo je:

"Bilo je kao kad je Kobe ubacio 81 poen, nije mogao promašiti. Čuvali smo ga na najbolji mogući način i nije imao previše nebranjenih šuteva. Svejedno, pogađao je."

Bogdanović sedam, Rudež osam poena

Spomenimo i peti uzastopni poraz Brooklyn Netsa za koje je Bojan Bogdanović u 20 minuta igre postigao sedam koševa. Slavili su Indiana Pacersi 114:100.

Lijepu minutažu dobio je i Damjan Rudež u gostujućoj pobjedi Minnesota Timberwolvesa kod LA Clippersa, a bilo je 108:102. Bez promašaja iz igre (2-2 za tricu, 1-1 za dva poena) u 18 je minuta ubacio osam koševa za prekid četverogodišnjeg niza bez pobjede kod Clippersa. Potrajao je on 14 utakmica.