BABO SKROMAN / Clippersi osigurali doigravanje, double-double Zupca: Odličan i Šamanić

Na mali korak od osigurala doigravanja stigli su New York Knicksi 128-117 gostujućom pobjedom protiv Chicago Bullsa, a hrvatski veteran u redovima Knicksa Bojan Bogdanović u toj utakmici je imao epizodnu ulogu

10.4.2024.
9:54

Košarkaši Los Angeles Clippersa i teoretski su osigurali plasman u ovogodišnje doigravanje NBA lige te naslov pobjednika skupine Pacific zahvaljujući 105-92 gostujućoj pobjedi protiv Phoenix Sunsa, a važnu ulogu u toj pobjedi imao je i hrvatski centar Ivica Zubac sa 17 koševa, 13 skokova te po dvije asistencije i blokade. Zubac je na terenu proveo 27:56 minuta uz šut za dva 8-13 te pogođeno jedino slobodno bacanje koje je imao na raspolaganju.

NBA /

Fantastične partije Zupca i Bogdanovića: Dončić i Irving utrpali 85 poena

NBA /

Strijelce Clippersa, koji su igrali bez Jamesa Hardena i Kawhija Leonarda, predvodio je Paul George sa 23 ubačaja, dok je Russell Westbrook upisao prvi ovosezonski triple-double sa 16 poena i po 15 skokova i asistencija. Kod Sunsa najefikasniji su bili Kevin Durant sa 21 i Bradley Beal sa 19 pogodaka.

Bio je to neobičan dvoboj u kojem su Clippersi nakon prvih 10 minta vodili s nevjerojatnih 35-4, na poluvremenu je bilo 66-33 za goste, da bi sredinom četvrte četvrtine domaći smanjili na samo 91-84. Ipak, Clippersi nisu dopustili kompletan preokret. Clippersi su ovom pobjedom stigli do učinka pobjeda i poraza 51-28 i drže četvrto mjesto na Zapadu, dok su Sunsi pali na 46-33 i sada su sedmi na Zapadu, odnosno izvan pozicija koje izravno vode u dogravanje već bi posezonu trebali izboriti kroz play-in.

Na mali korak od osigurala doigravanja stigli su New York Knicksi 128-117 gostujućom pobjedom protiv Chicago Bullsa, a hrvatski veteran u redovima Knicksa Bojan Bogdanović u toj utakmici je imao epizodnu ulogu, za 8:55 minuta provedenih na terenu postiao je tri poena (šut za dva 0-2, trica 1-2) uz po jedan skok i asistenciju. Glavnu je riječ imao Jalen Brunson koji je vodio Knickse do pobjede sa 45 ubačaja, pa Bullsima nije pomoglo 34 pogotka DeMara DeRozana te 26 Nikole Vučevića.

New York je sada visoko na trećem mjestu Istoka sa 47-32 te ga od doigravanja dijeli tek još jedna pobjeda, dok je Chicao deveti na Istoku sa 37-42.

Veliku je minutažu u utorak dobio Luka Šamanić u dresu Utah Jazza, on je započeo dvoboj protiv prvaka Denver Nuggetsa u startnoj petorci te je za 34:52 minute provedene na terenu ostvario double-double učinak od 15 koševa (šut za dva 5-12, trica 1-3, slobodna bacanja 2-2) i 10 skokova, a upisao je i tri asistencije. No, Jazz je izgubio naa svom parketu sa 95-111. Kod Nuggetsa, koji se bore za prvo mjesto Zapada uoči doigravanja, odličan je opet bio Nikola Jokić sa 28 ubačaja, 13 skokova i 7 asistencija, 28 je dodao i Jamal Murray, dok je Talen Horton-Tucker bio najefikasniji kod domaćih sa 24 poena.

S omjerom 55-24 Denver je i dalje drugi na Zapadu, ali s istim omjerom kao i vodei Minnesota Timberwolvesi. Utah je sa 29-50 odavno izgubio sve izglede za plasman u posezonu.

Dario Šarić opet nije igrao za Golden State Warriorse koji su kao gosti svladali Los Angeles Lakerse sa 134-120 prvenstveno zahvaljujući sjajnom šutu za tricu. Warriorsi su pogodili 26 od 41 pokušaja za tri (63.4 posto), a prednjačili su Klay Thompson s ukupno 27 poena (pet trica) i Stephen Curry sa 23 ubačaja (šest trica i to bez promašaja). Lakersima stoga nije pomogla niti još jedna odlična partija velikog LeBrona Jamesa koji je susret okončao sa 33 poena, 11 asistencija i 7 skokova. Ova dva sastava mogla bi se uskoro opet sastati u play-inu jer su Lakersi trenutačno deveti na Zapadu sa 45-35, a Warriorsi deseti sa 44-35.

Milwaukee Bucksi prekinuli su niz od četiri uzastopna poraza 104-91 domaćom pobjedom protiv Boston Celticsa, ali ih može brinuti i nova ozljeda Giannisa Antetokounmpa koji je sredinom treće četvrtine napustio susret uhvativši se za mišić potkoljenice lijeve noge. Do tog je trenutka Grk upisao 15 koševa, 8 skokova i 7 asistencija, a Bucksi su bili u velikoj prednosti od 20 razlike. Patrick Beverley je sa 20 ubačaja i 10 skokova predvodio Buckse, dok je Jayson Tatum ubacio 22 za Celticse. Boston je odavno osigurao prvo mjesto na Istoku i u čitavoj ligi sa 62-17, dok je Milwaukee ovom pobjedom zadržao drugo mjesto na Istoku sa 48-31.

Minnesota Timberwolvesi ostali su na čelu Zapada 130-121 domaćom pobjedom protiv slabašnih Washington Wizardsa, a najzaslužniji za taj uspjeh je Anthony Edwards sa 51 ubačajem. Kod gostiju, koji čekaju kraj ove za njih vrlo slabe sezone, Corey Kispert je ubacio 25.

U igri za vrh Zapada je i dalje i Oklahoma City Thunder, koja je nakon 112-105 domaće pobjede protiv Sacramento Kingsa i dalje na samo pobjedu zaostatka za Minnesotom i Denverom, odnosno na omjeru 54-25. Shai Gilgeous-Alexander je ubacio 40 za pbojednike, dok je De'Aaron Fox stao na 33 kod poraženih kod kojih je niz double-double učinaka odličnog Litvanca Domantasa Sabonisa stao na brojci 61, on je sakupio 13 skokova, ali je ostao na samo 8 poena.

Doigravanje su u utorak osigurali i Dallas Mavericksi rutinskom 130-104 gostujućom pobjedom protiv očajnih Charlotte Hornetsa, a Luka Dončić je ostvario novi triple-double sa 39 pogodaka, 12 skokova i 10 asistencija. Kod domaćih je Miles Bridges ubacio 22. Dallas je i dalje peti na Zapadu sa 49-30, dok je Charlotte sa 19-60 13. na Istoku.

Lanjski finalist Miami Heat ostao je u igri za izravni ulazak u doigravanje 117-111 gostujućom pobjedom protiv Atlanta Hawksa. Tyler Herro je ubacio 33 za goste kod kojih je Jimmy Butler uz 25 poena imao i 8 skokova te 9 asistencija, dok je Dejounte Murray predvodio domaće sa 29 pogodaka.

Miami je sa 44-35 i dalje osmi na Istoku, ali šesti Indiana Pacersi su dohvatljivi sa 46-34. Atlanta je 10. na Istoku sa 36-43 i sigurno će igrati u play-inu.