CIBOSI NAPRAVILI VELIKI KORAK KA OSTANKU U ABA LIGI: / Slabo krenuli, a onda - eksplodirali!

Dva kola prije kraja Cibona ima omjer pobjeda i poraza 8-12

3.3.2019.
23:35
Tomislav Miletic/PIXSELL

Košarkaši Cibone u susretu su 20. kola regionalne ABA lige u KC "Dražen Petrović" svladali Megu Bemax sa 89-71 (22-13, 23-22, 22-20, 22-16) i tom pobjedom napravili veliki korak ka izbjegavanju posljednjeg mjesta i ispadanju.

CEDEVITA NEOČEKIVANO PORAŽENA KOD KRKE: /

Mavra se poigrao s prvakom Hrvatske

Vukovi slabo krenuli, međutim...

Cibona je slabo krenula u susret te je nakon četiri minute gubila sa 2-7, a tada je trener Ivan Velić pozvao minutu odmora kako bi razbudio momčad što mu je u potpunosti uspjelo. Uslijedila je serija Cibone od 16-1 za preuzimanje vodstva od 18-8. Gosti su se početkom druge četvrtine primaknuli na 22-21, no do kraja susreta više nisu preuzeli vodstvo.

Zagreb: Košarkaska utakmica ABA lige, 20. kolo, KK Cibona Zagreb - KK Mega Bemax 03.03.2019, Zagreb - U Kosarkaskom centru Drazen Petrovic odrzana je Kosarkaska utakmica ABA liga, 20. kolo, KK Cibona Zagreb - KK Mega Bemax. Damir Markota, Adam Mokoka. Photo: Tomislav Miletic/PIXSELL

Kad god bi se Mega Bemax približio, Cibona je odgovorila tricama, tako je bilo i sredinom posljednjeg dijela kada je kapetan zagrebačkog sastava Marin Rozić pogodio dvije uzastopne trice kojima je odveo svoju momčad sa 71-63 na prednost od 77-63 i praktički riješio pitanje pobjednika.

Damir Markota zabio 22, Filip Bundović 14, Rozić 13

Najbolji u sastavu Cibone bio je Damir Markota sa 22 koša, Filip Bundović je dodao 14, a Rozić 13, dok je Nikola Mišković sa 20 ubačaja predvodio Megu Bemax.

Dva kola prije kraja Cibona ima omjer pobjeda i poraza 8-12, odnosno dvije pobjede više od Krke, pa je izbjegavanje posljednjeg mjesta gotovo sigurno, dok je Mega Bemax na omjeru 10-10.