ABA LIGA / Cibona slavila nakon velike drame: 'Vukovi' sjajnim preokretom do vrijedne pobjede u Laktašima, Repeša isključen

16.12.2023.
19:26
Marko Prpic/PIXSELL

Košarkaši Cibone ostvarili su vrijednu pobjedu u 12. kolu regionalne ABA lige svladavši na gostovanju u Laktašima domaću Igokeu s 91-87 (21-20, 20-26, 23-20, 27-21).

UZBUDLJIVA NBA VEČER /

Zubac bolji od Šarića za šestu pobjedu zaredom, novi triple-double za Jokića, Šamanić ni u zapisniku

Jakov Mustapić je bio jedan od ključni igrača i s 22 koša najbolji strijelac zagrebačke momčadi, čemu je dodao i pet ukradenih lopti. Aleksandar Aranitović je ubacio 21 poen, a Domagoj Vuković je završio dvoboj s 15 koševa. Dragan Milosavljević je s 22 poena bio najbolji u domaćoj momčadi.

Cibona je s učinkom 5-7 skočila na osmo mjesto. Igokea ima 9-3, isto kao trećeplasirana Cedevita Olimpija, a u vodstvu je Crvena zvezda s 10-1. Zadar drži šesto mjesto sa 6-6, a Split je na 12. poziciji s 3-8 i u ponedjeljak (18 sati) će u zadnjoj utakmici ovog kola ugostiti beogradsku Megu.

Dvoboj Cibone i Igokee protekao je u brojnim promjenama vodstva, a cijela priča utakmice može se ispričati raspletom zadnje četvrtine u koju je domaća momčad ušla s dva koša prednosti (66-64). U 32. minuti rezultat je bio 68-68, a onda je za 76 sekundi napravila seriju 9-0 i došla do najveće prednosti na utakmici (77-68).

U tom je razdoblju isključen novi trener Cibone Dino Repeša zbog druge tehničke pogreške pa je vođenje momčadi preuzeo njegov pomoćnik Bariša Krasić.

Finale Svjetskog prvenstva rukometašica pratite od 19 sati ekskluzivno samo na platformi Voyo