NESVAKIDAŠNJI PORAZ VUKOVA / Cibona izgubila u gostima kod Zaboka s deset razlike

7.1.2022.
23:08
Slavko Midzor/PIXSELL

Košarkaši Zaboka priredili su veliko iznenađenje u susretu 16. kola prvenstva Hrvatske svladavši na svom parketu Cibonu sa 83:73.

Do velike pobjede domaći sastav stigao je sjajnom igrom u završnih pet minuta kada su zaostatak 66-67 pretvorili u konačnu pobjedu od 83:73.

SPREMA SE VELIKA BORBA? /

Crna Zvijer prozvala Stipu Miočića: 'Vjerujem da bih ja bio veliki autsajder u tom meču'

Prokockana prednost

Imala je Cibona pred kraj prvog poluvremena prednost 45:32, ali već početkom nastavka Zabok je stigao u rezultatski priključak, da bi u samoj završnici Jarvis Garrett poveo domaće do vrijedne pobjede.

Garrett je bio najučinkovitiji u sastavu Zaboka sa 29 ubačaja, Jure Gunjina je dodao 16 uz 9 skokova, dok je Mateo Drežnjak sa 14 poena i 9 skokova predvodio Cibonu.

Zabok je sada na omjeru pobjeda i poraza 6-8 uz dvije zaostale utakmice, dok je Cibona pala na 11-5.

Na vrhu je Zadar sa 13-2, slijedi Split sa 12-3 te Cedevita Junior sa 10-3 uz dvije utakmice manje.