OGLAS

CEDEVITA SLAVILA U BERLINU: / Cobbs i Pullen prednjačili u pobjedi na teškom gostovanju

U susretu sedmog kola B skupine Eurokupa košarkaši Cedevite su pobijedili ALBU

14.11.2018.
23:17
Pixsell

U susretu sedmog kola B skupine Eurokupa košarkaši Cedevite su u Berlinu pobijedili ALBU sa 109-102 ostvarivši četvrtu pobjedu u skupini.

Njemački sastav je do sada bio jedno od najugodnijih iznenađenja natjecanja. Jedini su u skupini porazili moćni Lokomotiv. Međutim, protiv Cedevite su izgubili obje utakmice. U Zagrebu je bilo 75-73, a večeras u Berlinu 109-102.

Odlično prvo i slabo drugo poluvrijeme

Hrvatski prvak je u Berlinu odigrao dva različita poluvremena, fantastično prvo i vrlo slabo drugo. Cedevita je umalo prosula +27 razlike, srećom ipak je uspjela iščupati pobjedu.

Momčad Slavena Rimca sjajno je ušla u susret. Povela je 20-9, a na koncu prve četvrtine je imala velikih +21 (32-11). Hrvatski prvak je u drugoj dionici povećao prednost na 27 razlike (61-34), a na odmor se otišlo rezultatom 61-36. Nažalost, u drugom dijelu hrvatski sastav je neobjašnjivo pao i ALBA je polako smanjivala zaostatak. Minutu prije kraja njemački sastav je stigao na minus šest (93-99), a 18 sekundi prije kraja tek četiri razlike (103-99). Ipak, više od toga nije išlo.

Cobbs i Pullen najbolji kod Cedevite

Cedevitu su do pobjede predvodili Justin Cobbs sa 20 koševa i 9 asistencija, Jacob Pullen sa 18 koševa, Vitor Benite sa 17 koševa, te James Bell sa 14 koševa. U redovima njemačkog sastava najefikasniji su bili Rokas Giedraitis i Jonas Mattisseck sa po 16 koševa.

U preostalim susretima iz ove skupine Lokomotiv je pobijedio Limoges sa 64-59, dok je Tofaš bio bolji od Arke 87-77.

Na ljestvici vodi Lokomotiv (6-1), Alba je druga (5-2), a Cedevita je sada treća (4-3). Slijede Tofaš (3-4), Limoges (2-5) i Arka (1-6).

U susretu osmog kola Cedevita će 21. listopada ugostiti Arku.