BRAVO, 'BABO' / Bogdanović zabio 12 koševa za 12 minuta u važnoj pobjedi Knicksa

5.4.2024.
9:10

New York Knicksi Bojana Bogdanovića porazili su Sacramento Kingse sa 120-109 i sa skorom 45-31 drže peto mjesto na Istoku NBA lige.

SRBIN POSTAO TRAGIČAR /

Zubac zakucavao preko Jokića, Clippersi svadali Denver

Kingsi su nakon prve četvrtine vodili sa čak 15 razlike (35-20), na otvaranju druge imali su i velikih + 21 (46-25), ali su na poluvrijeme otišli sa 60-52. Domaćin je u trećoj četvrtini uspio izjednačiti, a potom u posljednjoj dionci "pobjeći" na 16 razlike (119-103). Na koncu je završilo sa +11.

"Počeli smo sporo, ali smo se na kraju probudili i ostvarili pobjedu", kazao je Jalen Brunson sa 35 koševa i 11 asistencija prvo ime pobjedničkog sastava. Josh Hart je dodao 31 koš, devet skokova i osam asistencija, dok je Donte DiVincenzo zabio 21 koš. Bojan Bogdanović je za Knickse za 12 minuta postigao 12 koševa uz šut 5-7 iz igre, pri čemu je trice gađao 2-3.

"Dečki su igrali vrlo nesebično. Bila je to velika rupa iz koje se trebalo izvući, ali pronašli smo način da pobijedimo," dodao je trener Knicksa Tom Thibodeau.

De'Aaron Fox je upisao 29 koševa, sedam skokova i sedam asistencija za Kingse, koji su propustili priliku izjednačiti se s New Orleansom i Phoenixom na šestom mjestu Zapada. Keegan Murray ubacio je 18 poena, a Domantas Sabonis je završio sa 17 koševa, 11 skokova i sedam asistencija.