SRBIN POSTAO TRAGIČAR / Zubac zakucavao preko Jokića, Clippersi svadali Denver

Jokić je briljirao s 36 poena , 17 skokova i 15 asistencija, no ni to nije bilo dovoljno Nuggetsima da izbjegnu poraz

5.4.2024.
8:27

LA Clippersi Ivice Zubca pobijedili su aktualne NBA prvake Denver Nuggetse 102:100, uz odličan nastup hrvatskog košarkaša.

OŠTRA KRITIKA /

Bivša NBA zvijezda oplela po Jokiću: 'On je najgori MVP u zadnjih 40 godina'

Zubac je za Clipperse za 35 minuta upisao 14 koševa i 15 skokova i zaustavio Nikolu Jokića. Srbin je briljirao s 36 poena , 17 skokova i 15 asistencija, no ni to nije bilo dovoljno Nuggetsima da izbjegnu poraz.

Zubac je ima puno duela s Jokićem tijekom utakmice, a u nekoliko navrata ga je nadmudrio i zakucao preko njega, a kako je to izgledalo možete pogledati OVDJE.

Bio je to okršaj s vrha ljestvice Zapadne konferencije, Denver je drugi (53-24), a Clippersi četvrti (48-28).

Gosti su bolje ušli u susret, poveli su 5-0, 16-4, pa 25-8, a na koncu su dobili prvu dionicu sa 11 razlike (31-20). Clippersi su proradili u drugoj dionici i veliki zaostatak su do konca poluvremena pretvorili u vodstvo 53-49. U trećoj četvrtini imali su i +13 (70-57), vodili su i cijelu posljednju četvrtinu, no Denver se 1:46 minute prije kraja primaknuo na svega koš minusa (98-97).

U samoj završnici ključne koševe za Clipperse je zabio naš Ivica Zubac koji je 1:27 minuta prije kraja realizirao dva bacanja, a minutu prije kraja još dva za 102-97. Jokić je tricom smanjio na 102-100, a u zadnjih 56 sekunde više niej bilo koševca. Clippersi su promašili dva napada, baš kao i Denver. Gosti su imali i zadnjih pet sekundi za pobjedu, no Jokić je promašio tricu.