I druga osporavana boksačica osvojila je zlato na Olimpijskim igrama

Slavila je jednoglasnom odlukom sudaca

11.8.2024.
0:36

Tajvanska boksačica Lin Yu Ting, osporavana zbog toga što joj je MOO dopustio nastup u ženskoj konkurenciji, osvojila je zlatno odličje u kategoriji do 57 kg pobijedivši u finalu Poljakinju Juliju Szeremetu jednoglasnom odlukom sudaca.

'NE MOGU VJEROVATI' /

Vratili joj medalju osvojenu prošlog utorka: I to zbog pogreške od četiri sekunde

Tako je završila na olimpijskom tronu baš kao i druga osporavana boksačica, Alžirka Imane Khelif.

Brončana odličja osvojile su Filipinka Nesthy Petecio i Turkinja Esra Yildiz.

U kategoriji do 75 kg olimpijska pobjednica je Li Qian koja je sa 4-1 bila bolja od Panamke Atheyne Bibeichi Bylon. Li Qian je time upotpunila kolekciju olimpijskih odličja, jer je u Rio de Janeiru 2016. osvojila broncu, a na Igrama u Tokiju je poražena u finalu.

Bronce su osvojile Australka Caitlin Parker i Cindy Winner Djankeu Ngamba, predstavnica olimpijske izbjegličke ekipe rođena u Kamerunu, s boravištem u Velikoj Britaniji.

Olimpijski pobjednik u kategoriji do 57 kg je uzbekistanski boksač Abdumalik Halokov koji je u finalu jednoglasnom odlukom svladao Kirgistanca Munarbeka Settibeka Uulua. Halokov je prije šest godina osvojio i turnir na Olimpijskim igrama mladih u Buenos Airesu.

Brončana odličja u ovoj kategoriji osvojili su Australac Charlie Senior i bugarski reprezentativac Javier Ibanez Diaz, koji je u Bugarsku došao s Kube.

Zlatna medalja je otišla u Uzbekistan i među superteškašima (+92 kg), a osvojio ju je Bahodir Jalolov, obranivši naslov olimpijskog pobjednika iz Tokija. U finalu je jednoglasno pobijedio Španjolca Ayouba Ghadfu Drissija El Aissaouija.

NIjemac Nelvie Raman Tiafack i Francuz Djamili-Dini Aboudou Moindze osvojili su brončane medalje.