LOVA DO KROVA / Evo koliko je zaradio Alen Babić prvim porazom nakon četiri godine u borbi za svjetsku titulu

Bila je to 15. borba poljskog boksača i 15 pobjeda pri čemu je osmi put slavio već u prvoj rundi.

23.4.2023.
8:27

Hrvatski boksač Alen Babić nije uspio osvojiti pojas WBC svjetskog prvaka u bridger kategoriji nakon što je u Rzeszowu prekidom u prvoj rundi izgubio od Poljaka Lukasza Rozanskog.

EMOTIVNA PORUKA /

Javio se Babić nakon šokantnog poraza i poslao moćnu poruku: 'Srce mi je slomljeno...'

Bila je to kratka borba, 37-godišnji Poljak je do naslova svjetskog prvaka stigao nakon dvije minute i 10 sekundi borbe tehničkim nokautom.

Poljak je krenuo silovito i već nakon nešto više od minute je prvi put oborio Babića. Nakon što je meč nastavljen, Rozanski je nastavio nizati udarce i sudac je nakon 2:10 minuta prekinuo borbu.

Veliki iznosi

Ovim porazom Babić je zaradio 191.250 dolara, dok je domaćin zbog pobjede odnio 42.500 dolara više.

Babić je imao priliku postati tek treći hrvatski boksač sa svjetskom titulom. Do sada je to uspjelo tek legendarnom Mati Parlovu koji je 1978. godine osvojio pojas WBC svjetskog prvaka u poluteškoj kategoriji, a to je 2007. uspjelo i Stipi Drvišu u WBA verziji iste kategorije.

Nažalost, 32-godišnji Rovinjanin nije uspio. Bila je to njegova 12. borba u profesionalnoj karijeri i prvi poraz.