BRAVO, MAJSTORE / Sjajni Anđelo Kvesić u finalu Europskih Igara, za zlato će se boriti s Turčinom kojega je već jednom svladao

23.6.2023.
18:03
Anđelo Kvesić / Instagram

Hrvatski karataš Anđelo Kvesić plasirao se u finale kategorije iznad 84 kg na Europskim igrama u Poljskoj i večeras će se boriti za zlato.

SVAKA ČAST! /

Čudesni Hrvat Anđelo Kvesić ozlijeđen osvojio europsku broncu u karateu! 'Ova mi je najdraža medalja do sada'

Europski prvak je u polufinalu pobijedio Asimana Gurbanlija iz Azerbajdžana sa 5-3, dok je u drugom polufinalu Turčin Fatih Sen porazio Gruzijca Gogita Arkania sa 5-1.

Finale između Kvesića i Sena je u 19.00 sati, a Kvesić je već ranije u skupini pobijedio Sena sa 5-3.

U skupini je svladao i Grka Michaila Tzanosa (4-1),  dok je Poljak Maciej Gebka nakon 30 sekundi više nije mogao nastaviti borbu i bio je prisiljen na predaju.