Osim ako niste zagriženi kladioničar, sigurni smo da ne pratiti zanimljivosti iz 'A lyge', elitnog razreda litvanskog nogometa, pa smo se pobrinuli da vam nikako ne promakne ova 'majstorija'.

27.6.2012.
16:37
Photos.com

U ponedjeljak popodne na rasporedu je bio derbi kola litvanskog prvenstva u kojem je četvrtoplasirana Kruoja dočekala vodeći Ekranas. Dvoboj je na kraju završio 1:1, a za oba pogotka pobrinuli su se gosti.

Prvo je već u petoj minuti Velička zabio Ekranas, da bi dvadesetak minuta kasnije na 1:1 autogolom izjednačio branič gostiju Ignas Dedura.

Upravo je Dedurin potez, odnosno traljava reakcija izazvala smijeh na tribini. Dok je lopta 'putovala' prema njemu, branič Ekranasa je komotno mogao popiti kavu, nazvati prijatelja, obaviti shopping... prije nego što je bio prisiljen reagirati.

I što je napravio? Udario je loptu na takav način da je prevario sve na terenu, uključujući i svog vratara, postigavši rijetko viđeni autogol.