OVAJ ŠAMAR ĆE SPLIĆANI DUGO PAMTITI, U JADRANSKOM DERBIJU HAJDUK - RIJEKA 0: / 4; Bijeli uporno pokušavali dati gol pa doživjeli pravi potop

U nedjelju su na Poljudu igrale drugoplasirana i peta momčad na ljestvici HNL-a

1.12.2019.
18:18
Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Rijeke su u derbiju 17. kola Prve HNL kao gosti na Poljudu svladali Hajduk sa 4-0 (1-0).

Dvoboj na Poljudu obilježile su neiskorištene prilike domaćina, dok su gosti znalački koristili sve ponuđene im šanse.

Nakon početnog pritiska Hajduk je najbliže vodstvu bio u 21. minuti kada su u istoj akciji i Eduok i Jradi pogodili vratnicu suparničkog gola. Rijeka je do prednosti stigla u završnici prvog poluvremena kada je nakon ubacivanja Andrijaševića s desnog krila Čolak pucao s ruba kaznenog prostora, njegov udarac Ljubić je kratko odbio, a najbrži je bio Acosty te taj odbijanac proslijedio u mrežu.

Rijeka treća

U nastavku utakmice Hajduk je imao terensku dominaciju i nekoliko izglednih prilika no nije uspio poravnati da bi u samoj završnici Rijeka postigla tri gola kojima je stigla do visoke pobjede. U 82. minuti Raspopović je presjekao nonšalantno odigravanje glavom Hamze, sjurio se prema vratima Hajduka i preciznim udarcem sa 16 metara pogodio za 2-0. Pet minuta potom Gorgon je okrunio odličnu kombinaciju Andrijaševića i Čolaka da bi u sudačkoj nadoknadi Halilović iznenadio neopreznog Ljubića za konačnih 0-4.

Ovom pobjedom Rijeka je stigla na treće mjesto sa 28 bodova, koliko ima i četvrta Lokomotiva, dok je Hajduk drugi sa 31 bodom. Na vrhu je Dinamo sa 38 bodova.

Prva hrvatska nogometna liga, 17. kolo Hajduk - Rijeka 0:4

Hajduk: Ljubić, J. Bašić, Svatok, Radić, Jradi, Čolina, Hamza, Nejašmić, Caktaš, Jairo, Eduok

Rijeka: Prskalo, Smolčić, Escoval, Župarić, Tomečak, Capan, Halilović, Gorgon, Andrijašević, Acosty, Čolak

90'+7' Gotova je utakmica u Splitu.

90'+3' GOL Rijeka je zabila i četvrti gol na Poljudu. Pogodio je Tibor Halilović.

87' GOL Rijeka je zabila treći gol, za 3:0 zabio je Gorgon s pet metara! Hajduk se raspao.

82' GOL, Rijeka je povećala vodstvo, za 2:0 pogodio je Momčilo Raspopović.

75' Hajduk konstantno prijeti. Pucao je Jairo glavom, ali lopta ide pored okvira gola.

60' Opasan pokušaj Hajduka, Jradi je pucao s 20 metara, ali nije precizan.

50' Hajduk je odlučno ušao u nastavak, žele Splićani poravnati rezultat, ali ne uspijevaju opasnije zaprijetiti.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je poluvrijeme

44' GOL Rijeka vodi na Poljudu! Acosty je prihvatio odbijenu loptu u šesnaestercu i pospremio je u mrežu.

40' Opasno ubacivanje pred golom Hajduka, ali vratar Ljubić dobro reagira.

29' Rijeka se oporavila nakon početne dominacije Hajduka, sada gosti izgledaju puno opasnije.

25' Sada su Riječani mogli iznenaditi Hajduk. Golman domaćina Ljubić sjajno je obranio Čolakov udarac nakon pogreške obrane domaćina.

21' Hajduk je sada bio blizu gola, u jednoj akciji čak je dva puta pogodio vratnicu.

10' Početak utakmice pripao je domaćinima. Hajduk izgleda puno opasnije, dok se Rijeka disciplinirano brani.

1' Počela je utakmica u kojoj će Mijo Caktaš nastupiti 200. put za Bijele.

17.20 Poljud se puni, utakmica počinje za 10 minuta.

16.30 Navijači Hajduka u korteu se kreću prema Poljudu.

U nedjelju u 16. kolu Prve hrvatske nogometne lige na Poljudu će se igrati Jadranski derbi, dvoboj velikih rivala Rijeke i Hajduka, a na konferenciji za medije najavio ga je strateg splitskog kluba Damir Burić koji ima problema s ozljedama i suspenzijama u svojem sastavu.

"Ovaj tjedan smo pokušali i pokušavamo i dalje vratiti neke igrače, ali jako će teško biti da se vrate Posavec i Bradarić. Njih sigurno nema, uz to nema kartoniranih Simića, Ismajlija i Kalika. Juranović još nije trenirao s nama. Ima želju, ali liječnička služba još nije dala zeleno svijetlo. Svatok je trenirao cijeli tjedan normalno, imamo neke lakše ozljede, ali to nije nikakav problem", izjavio je i zatim prokomentirao momčad Rijeke.

"Znamo što Rijeka može, ali najvažnije je da se fokusiramo na sebe. Ima još dosta stvari koje trebamo odraditi, možemo očekivati utakmicu punu tempa, agresije i tranzicije. Očekuje nas vrlo interesantna utakmica. Oni su s drugim trenerom druga momčad. Jako su neugodni u ofenzivnoj tranziciji i kod prekida. Moramo napraviti dobar balans između defenzive i ofenzive. Moramo biti dobro organizirani. Protiv Dinama mi se neke situacije u prvom dijelu nisu svidjele. Nadam se da će ovaj put naša koncentracija i organizacija biti na puno većem nivou", prenosi njegovu izjavu Dalmatinski portal.

Vrijeme za pobjedu?

Burić na klupi Hajduka još nije pobijedio Rijeku, a na tu činjenicu su ga podsjetili na konferenciji za medije.

"Hvala vam na informacijama, ja mislim da je vrijeme", poručio je.

Uoči utakmice Hajduk je drugoplasirana momčad u HNL-u s 31 bodom, a Rijeka je četvrta s 25 bodova, ali i utakmicom manje.