ISPAO JOŠ JEDAN HRVAT: / Ćorića koštalo prekasno paljenje

24.2.2016.
14:49
PIXSELL, Slavko Midžor

Bio je to prvi dvoboj 19-godišnjeg Zagrepčanina s 32-godišnjim njemačkim tenisačem, u kojem je tijekom prvog seta ostao bez ijedne prilike za break, a Kohlschreiber nizom od četiri gema lako osvojio prvu dionicu meča. No, u drugom setu je Ćorić pružio daleko snažniji otpor 28. tenisaču svijeta i bio na pragu ulaska u set odluke.

Hrvatski Davis Cup reprezentativac u drugom je setu daleko bolje servirao pa je Kohlschreiber ostao bez ijedne break-lopte, dok ih je Ćorić imao čak šest, jednu u prvom gemu, dvije u trećem (15-40) te još tri u 11. gemu (0-40), ali se Nijemac uspio izvući iz svih kriznih situacija.

Koštala ga dvostruka pogreška

Nažalost, pri vodstvu njemačkog tenisača 3-2 u tie-breaku, naš je igrač napravio jedinu dvostruku pogrešku u meču, što se pokazalo odlučujućim trenutkom. Ćorić taj zaostatak nije uspio nadoknaditi, a Kohlschreiber je nakon 91 minute borbe realizirao treću meč-loptu.

Nijemac će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika dvoboja Šibenčanina FrankaŠkugora i drugog nositelja Švicarca StanislasaWawrinke, koji je na rasporedu u poslijepodnevnom terminu.

Hrvatski reprezentativci IvanDodig i MarinDraganja propustili su priliku izboriti mjesto u četvrtfinalu turnira parova. Iako su u dvoboju prvog kola vodili 6-4, 3-1 na kraju su poraženi od poljske kombinacije, LukašaKubota i MarcinaMatkowskog, sa 6-4, 4-6, 7-10.

Podsjetimo i da su ranije u prvom kolu ATP turnira u Acapulcu ispali Marin Čilić i Ivo Karlović.