Igrajte na Engleze (VIDEO)

Čelsi, Totenhem i Njukasl u četvrtfinalu Lige Evrope

14.3.2013.
23:11

Odigrani su revanš mečevi osmine finala Lige Evrope. U dalje takmičenje plasirala su se sva tri engleska predstavnika - Čelsi, Totenhem i Njukasl, Lacio, Fenerbahče, Bazel, Rubin i Benfika.

Žreb za četvrtfinale Lige Evrope biće odžan u petak u švajcarskom Nionu.

szólj hozzá: Chelsea vs Steaua 3:1 MATCH HIGHLIGHTS

Teže nego što se očekivalo Čelsi je opravdao ulogu favorita i izborio plasman u četvrtfinale, pošto je uz dosta muke nadoknadio prednost tima iz Bukurešta, koji je u prvom meču trijumfovao sa 1:0.

Španac Mata je doveo Čelsi u vođstvo u 34. minutu, a kada su gosti u završnici prvog poluvremena izjednačili preko Kirikeša, delovalo je da će Rumuni izboriti plasman u četvrtfinale zahvaljujući postignutom golu u gostima.

Nakon što je kapiten Teri doneo prednost u 58. minutu posle udarca glavom, na rezultat koji vodi "plavce" u narednu rundu takmičenja doneo je Tores, koji je do kraja utakmice stigao i da promaši penal.

szólj hozzá: Inter Milan vs Tottenham 4:1 MATCH HIGHLIGHTS

Fudbaleri Intera bili su blizu senzacije da eliminišu Totenhem, jer su posle 90. minuta igre stekli 3:0, koliko je bilo pre nedelju dana Londonu, ali nakon produžetaka nisu uspeli da anuliraju prednost protivnika jer su gosti preko Adebajora postigli gol za prolazak u narednu fazu Lige Evrope.

Nadu domaćih navijača ponovo je probudio Alvarez u 110. minutu, ipak to nije bilo dovoljno za saigrače Dejana Stankovića koji nije ni prijavljen za ovo takmičenje.

Revanš mečevi osmine finala Lige Evrope:

Rubin - Levante 2:0 (0:0 pr) - 0:0

Zenit - Bazel 1:0 (1:0) - 0:2 (Vitsel 30)

Inter - Totenhem 4:1 (1:0) - 0:3 (Kasano 20, Palasio 52, Galas 75ag, Alvarez 110 - Adebajor 96)

Čelsi - Steaua 3:1 (1:1) - 0:1 (Mata 34, Teri 58, Tores 71 - Kirikes 45)

Fenerbahče - Plzen 1:1 (1:0) - 1:0 (Ukan 44 - Darida 61)

Bordo - Benfika 2:3 (0:1) - 0:1 (Diabate 74, Žardel 90ag - Žardel 30, Kardoso 75, 91)

Lacio - Štutgart 3:1 (2:0) - 2:0 (Kozak 6,8, 87 - Hajnal 62)

Njukasl - Anži 1:0 (0:0) - 0:0 (Sise 93)