Povijesna pobjeda naših cura na Olimpijskim igrama!

Hrvatske rukometašice u drugom kolu skupine A pobijedile su Angolu 28:23 i tako došle do prve povijesne pobjede na Olimpijskim igrama.

30.7.2012.
12:12

Na poluvremenu je Hrvatska imala prednost 13:11 do koje je došla serijom 4:0. Naime, vodila je Angola 11:9 u 26. minuti, da bi Hrvatice potom potpuno preokrenule rezultat u svoju korist. Štoviše, računajući kraj prvog i početak drugog poluvremena Hrvatska je napravila seriju 8:0 koja se pokazala presudnom, budući prednost od šest golova (17:11) Angola nije više uspjela nadoknaditi.

Najviše se Angola do kraja približila na minus dva u 53. minuti (23:21).

Najefikasnija u hrvatskim redovima bila je Maja Zebić sa 9 golova (pet iz sedmeraca), Andrea Penezić zabila je 5, a Dijana Jovetić 4 gola. Najefikasnije kod Angole bile su Isabel Guialo i Marcelina Kiala, obje s pet postignutih golova.

Sljedeći susret hrvatske rukometašice igraju 1. kolovoza u 22.15h protiv Ruskinja.