EP: FRANCUZI IPAK PREJAKI / Hrvatska ipak srebrna

Vjerojatno je loš start u nastavku prelomio utakmicu u kojoj su Francuzi slavili 25:21. Tako su "Trikolori" naslovima olimpijskih i svjetskih pridodali i naslov europskog prvaka.

31.1.2010.
18:15

Hravatski rukometaši ipak nisu uspjeli osvojiti jedinu zlatnu medalju koja im nedostaje u prebogatoj riznici. Bolji od "Kauboja" u finalu Europskog prvenstva u Austriji bili su Francuzi 25:21.

Tako su "Trikolori" naslovima olimpijskog i svjetskog prvaka pridodali i naslov europskog prvaka.

U prvom dijelu Hrvatska je bila bolja, veći dio je i vodila čak i sa tri pogotka razlike, i samo zbog male krize i dekoncentracije poluvrijeme je okončano 12:12. U nastavku Francuzi pojačavaju, a nažalost i Omeyer se razbranio.

Osvojivši drugo mjesto Hrvatska je stigla do svoje treće medalje na europskim prvenstvima nakon što bila druga i na posljednjem EP-u u Norveškoj 2008. godine i treća na EP-u u Portugalu 1994.