KOVAČ POSTAO NOVI KRALJ NJEMAČKOG KUPA: / Hrvat ušao u društvo legende koja je prije 15 godina šokirala Europu

Gotovo 30 godina to nikome nije pošlo za rukom

26.4.2019.
9:08

Nogometaši minhenskog Bayerna plasirali su se u srijedu navečer finale Njemačkog kupa nakon što su u Bremenu bili bolji od Werdera s 3-2.

Momčad Nike Kovača vodila je golovima Lewandowskog (33) i Muellera (63), sve do 74. minute kada domaćini u samo minutu golovima Osaka i Rashice stižu do izjednačenja. Ipak, u 80. minuti Lewandowski iz penala donosi novu prednost Bavarcima i konačnu pobjedu.

Bayern će u finalu igrati s Leipzigom, koji je u utorak slavio s 3-1 kod HSV-a.

Prvi nakon Rehhagela

Hrvatski stručnjak ovim je rezultatom postao prvi trener nakon legendarnog Otta Rehhagela (1989-91) koji je uspio svoju momčad uvesti u tri finala Kupa zaredom. Riječ je, inače, o čovjeku koji je s Grčkom 2004. osvojio Europsko prvenstvo u Portugalu.

Kovač je tako, moglo bi se reći, postao novi kralj njemačkog Kupa jer uz to što će treći put nastupiti u njemu zaredom u posljednjih 17 utakmica u tom natjecanju izgubio je samo jednu. Bilo je to u finalu 2017. kada je bolja od njegova Eintrachta bila Borussija Dormtund.