Hrabra Zvezda pala u Istanbulu

Crveno-beli se minimalnim porazom oprostili od Evrokupa

19.2.2013.
22:23

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz od Galatasaraja rezultatom 85:84 (27:20, 22:22, 16:25, 20:17), u meču poslednjeg kola druge faze Evrokupa.

Domaćin je bio bolji rival u prvom poluvremenu, ali su rasterećeni crveno-beli su se, slično kao u nedeljnom derbiju protiv Partizana, probudili sredinom treće četvrtine i stigli do preokreta.

U finišu meča prednost Crvene zvezde je iznosila solidnih sedam poena razlike, ali su na kraju prokockali vođstvo i pobedu, pošto su promašili šut za tri poena u poslednjim sekundama utakmice.

Arslan je predvodio Galatasaraj sa 17 poena, Gordon je ubacio 12, dok je srpski reprezentativac Milan Mačvan meč završio sa dva poena. U ekipi Zvezde najefikasniji je bio Boris Savović sa 20 poena, a tri manje postigao je Radivojević.

Crveno-beli su ovim porazom, četvrtim u Last 16 fazi, zauzeli poslednje mesto u grupi iza Uniksa, Ulma i Galatasaraja.