KALINIĆ I IBRIČIĆ ZA POBJEDU / Hajduk bolji od Dinama

Hajduk je na prepunom Poljudu, u derbiji Hrvatske nogometne lige, protiv Dinama slavio s 2:0.

22.2.2009.
21:32

Još jednom su neredi zasjenili događanja na terenu kada su se u Splitu sastale ekipe Hajduka i Dinama.

Nevolje su počele još prije samog početka utakmice kada su se na poljudskim tribinama sukobili Bad Blue Boysi i policija nakon što su zagrebački navijači zapalili nekoliko stolica. Vatrogasci su brzo intervenirali u gašenju vatre, a nekoliko navijača je ozlijeđeno.

Početak utakmice morao je biti odgođen na dvadesetak minuta zbog ogromne količine konfeta koje su pripadnici Torcide bacili na teren.

Derbi nad derbijima nije obilovao velikom kvalitetom, ali zato prekršaja nije nedostajalo s obje strane.

Nekoliko trenutaka prije kraja prvog dijela sudac Bebek dosuđuje jedanaesterac za Hajduk. Bebek je procijenio kako je Calello u živom zidu igrao rukom, a Kalinić je zatresao mrežu Dinama s jedanaest metara.

Na startu drugog dijela, u 50. minuti, Seniad Ibričić povisuje na 2:0 za Hajduk što ostaje i konačan rezultat derbija.