NAKON IZVOĐENJA PENALA / Gerrardov rođak poklonio naslov Redsima

Za Liverpool je ovo bio prvi trofej nakon 2006. godine kada su slavili u FA kupu.

26.2.2012.
20:15
PIXSELL

LONDON - Nogometaši Liverpoola pobjednici su Liga kupa nakon što su u finalnom susretu igranom pred 80.000 gledatelja na Wembleyu boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Cardiff City 5:4. Nakon 120 minuta igre utakmica je završila 2:2.

Cardiff je poveo golom JoeaMasona u 19. minuti, a izjednačio je MartinŠkrtel u 60. minuti. Do konca regularnog dijela utakmice rezultat se nije mijenjao, da bi u 108. minuti DirkKuyt doveo 'Redse' u vodstvo. Kada se već činilo da će Liverpool pobijediti, BenTurner je u 119. minuti nakon kornera uspio izjednačiti.

U drami izvođenja jedanaesteraca dvojica igrača Liverpoola i trojica Cardiffa bila su neprecizna. Udarac StevenaGerrarda je obranio TomHeaton, a CharlieAdam je prebacio gol, dok su u velškim redovima KennyMiller i RudyGestede pogodili vratnice, a AnthonyGerrard je promašio gol.

Anthony Gerrard je rođak Stevena Gerrarda, a zanimljivo obojica su promašila jedanaesterce. No legenda 'redsa' se na koncu ipak mogla radovati.