Španjolac prejak / Ferrer zaustavio Karlovića u četvrtfinalu Beča

Hrvatski tenisač Ivo Karlović nije se uspio plasirati u polufinale ATP turnira u Beču, u četvrtfinalu ga je zaustavio prvi nositelj, Španjolac David Ferrer sa 7-6 (5), 6-4 nakon sat i 24 minuta igre.

17.10.2014.
21:38
Oliver Krato/DPA/PIXSELL

Hrvatski tenisač Ivo Karlović zaustavljen je u četvrtfinalu ATP-a u Beču. Prejak protivnik za našeg 'diva sa šalate bio je Španjolac David Ferrer, koji je slavio sa ukupnih 7-6 (5), 6-4 nakon sat i 24 minuta igre.

Karlović je u svom četvrtom susretu protiv Ferrera pretrpio treći poraz i to u susretu u kojem nije uspio osigurati niti jednu 'break-loptu0', dok je on bio suočen s tri od kojih jednu nije uspio spasiti.

U prvom setu oba su igrača dominirala na svom početnom udarcu, Karlović je u svojih šest servis-gemova izgubio pet poena, a Ferrer sedam, pa se ušlo u 'tie-break'. Ključnim se pokazao poen kod 5-5 kojega je Karlović izgubio na svom servisu i time izgubio set.

Jedini "break" u susretu dogodio se kod 1-1 u drugom setu, a taj zaostatak Karlović nije mogao nadoknaditi.