UKRAJINA POPUT JUGOSLAVIJE / Englezi ponizili Ševčenkove trupe i osigurali im mjesto u povijesti, sada su na popisu na kojem nitko ne želi biti

Englezima će to biti treće polufinale, a dosadašnja dva su izgubili. Na EP-u 1968. godine izgubila je od Jugoslavije s 0-1, a 1996. od Njemačke nakon penala

4.7.2021.
14:01

U posljednjem susretu četvrtfinala Europskog nogometnog prvenstva reprezentacija Engleske je u Rimu pobijedila Ukrajinu s 4-0. Golove za Englesku zabili su Harry Kane (4, 50), Harry Maguire (46) i Jordan Henderson (63).

IMA LI PRAVO /

Engleski izbornik otkrio zašto su Hrvatska i ostale velike momčadi tako rano ispale s Eura: 'Mi se razlikujemo u jednoj stvari'

"Gordi Albion" je poveo već u 4. minuti golom Harryja Kanea na odličnu asistenciju Raheema Sterlinga. Napadač Manchester Cityja je sjajno gurnuo loptu u prostor, a Kane je bio brži od ukrajinske obrane svladavši vratara Buščana.

U nastavku prvog dijela Ukrajina je imala dvije izgledne prilike za izjednačenje, ali nije uspjela svladati Jordana Pickforda.

Negativan rekord

Korak bliže pobjedi Englezi su načinili već u 46. minuti. Luke Shaw je ubacio iz slobodnog udarca, a Harry Maguire glavom zabio za 2-0. Samo dvije minute kasnije sve je bilo gotovo. Engleska je izvela brzu akciju, opet je Shaw ubacio, a Kane glavom pogodio za 3-0. Golijada se nastavila u 63. minuti. Mason Mount je ubacio iz kornera, a Henderson glavom zabio za 4-0.

A nakon susreta procurio je podatak koji puno toga govori o obrani Ukrajine. Naime, Ševčenkova momčad jedina je uz Jugoslaviju (Euro 2000) koja je primila deset golova na jednom Europskom prvenstvu.