ČEŠKI MEDIJI U EUFORIJI / Slave strijelca pogotka Patrika Schicka i svi redom ističu istu stvar

Hrvatska nakon remija mora pobijediti Škote ako misle u dugi krug

18.6.2021.
20:20
Goran Stanzl/PIXSELL

U utakmici 2. kola skupine D Europskog nogometnog prvenstva Hrvatska je na Hampden Parku u Glasgowu odigrala 1-1 protiv Češke i tako zadržala izglede za plasman u osminu finala.

Vodeći pogodak za Češku postigao je Patrik Schick u 37. minuti iz kaznenog udarca, koji je Španjolac Carlos del Xerro Grande dosudio na intervenciju VAR-a, zbog toga što je Dejan Lovren u skoku nenamjerno laktom udario Schicka u nos.

PRVE REAKCIJE VATRENIH /

Perišić bez dlake na jeziku; 'Ovo je bilo stvarno loše. Svi moraju dati barem 20-30 posto više, inače ćemo ići doma....'

Izjednačujući pogodak za Hrvatsku postigao je Ivan Perišić u 47. minuti, kad je s lijeve strane ušao u kazneni prostor i s desetak metara desnom nogom pogodio suprotni kut čeških vrata.

Reakcije medija

Nakon nepotpunog drugog kola Češka je vodeća s četiri boda. Engleska ima tri, a Hrvatska je treća s jednim bodom. Bez bodova je Škotska.

Češki mediji zadovoljni su ovakvim raspletom susreta. Naime uvjereni su da su ovom bodom osigurali prolazak dalje, a osim toga slave Patrika Schicka.

"Ova četiri boda moga bi biti dovoljna jer osim prve dvije u osminu finala idu i najbolje četiri trećeplasirane reprezentacije", ističe iSport.cz.

"Svjetski viceprvaci tražili su se u prvom poluvremenu, a na vodeći gol Schicka odgovorili su početkom drugog poluvremena", navodi Češka televizija koja dodao kako je njihova reprezentacija osigurala drugi krug.

"Češka je remizirala s Hrvatskom. Četiri boda na znače veliku šansu za prolazak u osminu finala", navodi Blesk.