ŠPANJOLSKI MEDIJI U EKSTAZI / 'Pojeli smo Hrvatsku kojoj ostaje uspomena da je bila druga na svijetu prije tri godine'

Očekivano, tamošnji mediji slave pobjedu svojih junaka

28.6.2021.
21:58

Hrvatska nogometna reprezentacija svoj je nastup na ovogodišnjem EURU okončala 3-5 (1-1, 3-3) porazom od Španjolske u susretu osmine finala igranom u Kopenhagenu.

Hrvatska je povela autogolom koji je pripisan Pedriju u 20. minuti, poravnao je Sarabia u 38. minuti, da bi Azpilicueta u 57. i Ferran Torres u 77. minuti u nastavku doveli Španjolsku u vodstvo 3-1.

OGLASIO SE KAPETAN /

Je li Modrić odigrao svoju zadnju utakmicu za Hrvatsku? 'Moram dobro razmisliti o svemu'

No, Oršić u 85. i Pašalić u drugoj minuti sudačke nadoknade uspjeli su poravnati na 3-3 i odvesti dvoboj u produžetak. U dodatnih pola sata su Morata u 100. i Oyarzabal u 103. minuti ipak odveli Španjolsku među posljednjih osam.

Španjolska je dominirala gotovo 80 minuta, imala loptu u svom posjedu dvije trećine vremena, vodila s 3-1 i činilo se kako će ostvariti uvjerljivu pobjedu, no Hrvatska je u samoj završnici drugog poluvremena zaigrala na sve ili ništa te se s dva gola uspjela vratiti i izboriti produžetak.

"U utakmici za povijest, s produžecima, preokretima, u pravom ruskom ruletu, Španjolska se približila raju", stoji u tekstu Marce.

"Pojeli smo Hrvatsku kojoj ostaje uspomena da je bila druga na svijetu prije tri godine", navodi mundo Deportivo.

"Modrić i suigrači izjednačili su u 92. minuti, ali Španjolska je slavila golom Morate i Oyarzabala u produžecima", navodi El Pais.

"Kakva utakmica Španjolske, kakva hrabrost", ističe ABC.

"Golovi Morate i Oyarzabala u produžecima omogućili su reprezentaciji povratak nakon velike pogreške Simona za 1:0 i izjednačenja Hrvatske nakon rezultata 1:3", navodi AS.