VATRENI NAPRAVILI GOTOVO NEMOGUĆE / Znate li kad su Španjolci posljednji put primili tri gola u nokaut fazi na velikom natjecanju?

Španjolci nakon 15 godina primili tri gola u nokaut fazama velikih natjecanja

28.6.2021.
20:05
Luka Stanzl/PIXSELL

Na poluvremenu susreta osmine finala europskog nogometnog prvenstva Hrvatska - Španjolska u Kopenhagenu rezultat je 1-1. Hrvatska je povela u 20. minuti nakon nevjerojatnog autogola Pedrija, a izjednačio je Sarabija u 38. minuti.

'HRVATSKA SENZACIJA' /

Internet gori nakon Pašalićevog pogotka, reakcije stižu iz cijelog svijeta, pogledajte ih

Pedri je gotovo s centra vraćao loptu Simonu, no lopta je španjolskom vrataru prešla preko noge završivši u mreži.

Španjolska je izjednačila u 38. minuti. Livaković je obranio Gayin udarac, no Sarabija je s desetak metara snažnim udarcem pospremio odbijanac za 1-1.

Španjolci su u nastavku zabili dva gola, a onda je uslijedilo ogromno iznenađenje. Hrvatska se vratila u utakmicu i izjednačila, a junaci su bili igrači s klupe. Oršić je zabio u 85. minuti, a u produžetke nas je uveo Mario Pašalić svojim pogotkom u sudačkoj nadoknadi drugog dijela.

A zanimljivo je kako Španjolci 15 godina, od SP-a 2006. nisu primili tri ili više gola u nokaut fazi nekog velikog natjecanja.