LUDI NOGOMETNI DAN / Jeste li uopće svjesni što se jučer dogodilo u samo nekoliko sati?

Zanimljivo je da su jučer, u razmaku od samo nekoliko sati s Eura ispali svjetski prvaci i viceprvaci te europski viceprvaci

29.6.2021.
8:12

Lud nogometni dan je iza nas, obje jučerašnje utakmice osmine finala Europskog prvenstva otišle su u produžetke. Hrvatska je nakon drame u 90 minuta i rezultata 3:3 u produžecima izgubila 5:3 od Španjolske i tako završila svoj nastup na ovom Euru.

Švicarska nogometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale EURA 8:7 pobjedom protiv svjetskog prvaka Francuske boljim izvođenjem jedanaesteraca u dvoboju osmine finala igranom u Bukureštu.

REGIJA BRUJI O PORAZU VATRENIH /

'Hrvati u suzama! Svjetski viceprvak ispao poslije najluđe utakmice na EURU, a možda i u povijesti prvenstava Europe!'

Švicarska je povela golom Seferovića u 15. minuti, preokret je kreirao Benzema s dva pogotka u razmaku od dvije minute, u 57. i 59. minuti. Prednost Francuske povećao je Pogba u 75. minuti, no Seferović svojim drugim golom u 81. minuti te Gavranović u 90. minuti odveli su dvoboj u dodatnih pola sata.

U produžetku se rezultat nije mijenjao pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca tijekom kojeg se u "tragičara" prometnuo Mbappe kojemu je u posljednjoj petoj seriji švicarski vratar Sommer obranio udarac.

Odoše finalisti Mundiala

Zanimljivo je da su jučer, u razmaku od samo nekoliko sati, s Eura ispali svjetski prvaci i viceprvaci te europski viceprvaci. Francuzi su, naime, još 2016. bili u finalu Europskog prvenstva, no do titule nisu tada mogli.