REAKCIJA / Slovenci ne skrivaju tugu: 'Zašto? Kako? Ronaldo je plakao zbog nas, ali bajka je gotova'

Slovenci nisu skrivali tugu i razočaranje, ali su i isticali da su jako ponosni na svoje nogometaše

2.7.2024.
0:02

Nogometna reprezentacija Portugala plasirala se u četvrtfinale EURO-a u Njemačkoj nakon što je u susretu osmine finala u Frankfurtu pobijedila Sloveniju sa 3-0 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što u 120 minuta igre nije bilo golova.

'LUDNICA' NA EURU /

Matjaž Kek nije dočekao kraj drame s Portugalom na klupi

Junak susreta bio je portugalski vratar Diogo Costa koji je prilikom raspucavanja obranio prva tri slovenska jedanaesterca koje su pucali Josip Iličić, Jure Balkovec i Benjamin Verbič. S druge strane sigurni su bili Ronaldo, Fernades i Bernardo Silva.

Tijekom susreta obje su ekipe imale po jednu fantastičnu priliku i to u produžetku. Cristiano Ronaldo je u 105. minuti mogao zabiti iz jedanaesterca, ali je Jan Oblak obranio njegov udarac. Sedam minuta kasnije Benjamin Šeško se sam sjurio prema portugalskim vratima, no njegov udarac je Diogo Costa sjajno zaustavio.

Slovenski mediji nakon utakmice u svojim tekstovima nisu skrivali tugu i razočaranje, ali su i isticali da su jako ponosni na svoje nogometaše.

"Samo su jedanaesterci zaustavili junačke Slovence", piše Delo, a 24ur navodi:

"Zašto? Kako? Ronaldo je plakao zbog Slovenije, ali bajka je gotova'.

"Glave gore, fantje. Slovenija je nakon ekstremne borbe ispala poslije penala", piše Ekipa.

"Slovenija u suzama: 120 minuta junačke izvedbe, ali idu kući bez da su zabili iz penala", naslov je na portalu Siol.