GENERALKA ZA EURO / Cristiano Ronaldo podsjetio na najbolje dane i 'riješio' Irsku, Ukrajinci uvjerljivi

Portugal je impresivnom predstavom najavio nastup na Euru

11.6.2024.
22:53

Portugal je pobijedio Irsku 3:0 u posljednjoj prijateljskoj utakmici prije nastupa na Europskom prvenstvu, a prvo ime susreta bio je Cristiano Ronaldo koji je zabio dva pogotka.

PROVOKACIJA /

Srbi stigli u Njemačku i odmah problem: Albanci napravili kaos ispred njihovog hotela

Portugalci su poveli u 18. minuti pogotkom Joaoa Felixa, a onda je na scenu stupio Cristiano. Posebno je impresivan bio njegov gol u 50. minuti za 2:0 kada je primio loptu na rubu šesnaesterca, prevario braniča i neobranjivo pogodio u suprotni kut. Drugi gol zabio je desetak minuta kasnije nakon lijepe akcije svoje ekipe.

S ta dva gola Ronaldo je dodatno popravio svoj rekord po broju pogodaka za nacionalnu selekciju, sada je na njih 130 i to u također rekordnih 207 nastupa.

Portugal će na EURU igrati u skupini F, prvi suparnik bit će mu Češka 18. lipnja. Slijedi susret protiv Turske 22. lipnja, dok će u 3. kolu igrati protiv Gruzije 26. lipnja.

U ranije odigranoj utakmici Ukrajina je svom posljednjem pripremnom susretu pred nastup na EURU u Kišinjevu svladala domaću Moldaviju sa 4-0 (2-0).

Strijelci za Ukrajinu bili su Jaremčuk (2), Cigankov (43), Dovbik (49) i Sudakov (54).

Ukrajina će na EURU igrati u skupini E, prvi suparnik će joj 17. lipnja biti Rumunjska, slijedi dvoboj protiv Slovačke 21. lipnja, dok će u posljednjem kolu u skupini odmjeriti snage s Belgijom 26. lipnja.