USPJEH HRVATSKOG PARAOLIMPIJCA / Dvije medalje Mihovilu Španji

Hrvatski paraolimpijac Mihovil Španja osvojio je u ponedjeljak brončano odličje na 100 metara prsno na Europskom prvenstvu u plivanju za osobe s invaliditetom koje se održava u Berlinu.

4.7.2011.
17:34

Nakon što je u nedjelju osvojio srebro u utrci na 400 metara slobodno, hrvatski paraolimpijac Mihovil Španja u ponedjeljak je uzeo još jednu medalju na Europskom prvenstvu u plivanju za osobe s invaliditetom.

U utrci na 100 metara prsno osvojio je brončanu medalju. Europski prvak na 100 metara prsno postao je Ukrajinac Jevgenij Bohodajko, a srebro je pripalo Nijemcu Christophu Burkardu.

U konkurenciji plivačica na 100 metara prsno Nataša Sobočan zauzela je šesto mjesto, dok je Ante Rađa u disciplini 100 metara prsno u svojoj kategoriji tjelesnog oštečenja bio deveti, a na 50 metara slobodno zauzeo je 14. poziciju.

U utrci na 200 metara mješovito Kristijan Mamić zauzeo je 13. mjesto.