LOV NA PROLJEĆE / Dinamo izgubio od Villareala

Villareal je pobijedio s 3:0 iako je Dinamo imao dvije sjajne prilike. Bećiraj je promašio gotovo nemoguće.

2.12.2010.
22:01

VILLAREAL - U susretu petog kola D skupine Europske lige Dinamo je na gostovanju u Španjolskoj izgubio od Villarreala 0:3 i u posljednjem će kolu u Maksimiru protiv PAOK-a loviti 'europsko proljeće'.

Golove za "Žutu podmornicu" zabili su Rossi (25-11m, 79) i Ruben (62). Pobjeda španjolskog sastava mogla je biti i uvjerljivija, no Kelava je u 87. minuti obranio jedanaesterac Senni. Kazneni udarac je skrivio Igor Bišćan igrajući rukom zbog čega je dobio crveni karton.

Dinamo je u prvom poluvremenu kod rezultata 0:0 imao dvije sjajne prilike. Prvo je u 14. minuti Tonel pogodio vratnicu, a minutu kasnije Bećiraj je promašio nemoguće. Prazan gol s pet metara, točnije promašio je cijelu loptu.

U drugom susretu iz ove skupine PAOK i Club Brugge su odigrali bez pobjednika 1:1. Grci su poveli u 25. minuti golom Vierinhe, a izjednačio je Ščepović u 89. minuti.

Nakon pet kola vodi Villarreal sa devet bodova, PAOK ima osam, a Dinamo sedam bodova.

U posljednjem, šestom kolu Dinamo će 15. prosinca u Maksimiri dočekati PAOK, dok će u Belgiji igrati Club Brugge i Villarreal.