VRANKOVIĆ DAO OSTAVKU /

Debakl na Eurobasketu: Grčka izbacila Hrvatsku!

U odlučujućoj utakmici za prolazak u drugi krug Eurobasketa hrvatska košarkaška reprezentacija suočila se s Grčkom. U infarktnoj završnici izabranici Joke Vrankovića izgubili su rezultatom 74:69.

5.9.2011.
18:47
AP

U infarktnoj završnici protiv Grčke hrvatska košarkaška reprezentacija nije uspjela izboriti plasman u drugi krug Eurobasketa. Usprkos najavama o borbi za odličje, naši su EP završili s dvije pobjede i tri poraza.

Grci su od izabranika Joke Vrankovića bili bolji rezultatom 74:69 (13:25, 14:19, 18:14, 24:16).

Od samog početka utakmice naši su protivnici bili dominantni i pokazali kako se neće predati bez borbe. Do kraja prve četvrtine 'natukli' su 12 koševa prednosti.

Do kraja treće četvrtine Grčka je stigla na čak 20 koševa prednosti, ali mini serija naših od 6:0 malo je ublažila rezultatsku razliku.

Hrvatska je posljednju četvrtinu započela fantastično i dvanaest sekundi prije kraja stigla na svega tri koša razlike. Ipak, Grčka je svoja dva slobodna bacanja odlično iskoristila i postavila konačan rezultat na 74:69.

Vranković je nakon poraza istaknuo kako napušta kormilo reprezentacije jer mu je istekao ugovor.