Crno-beli sve dalje od F4

Ljubljanska Olimpija slavila u "Pioniru" sa 73:71

23.2.2013.
23:37

Košarkaši Partizana poraženi su u "Pioniru" od ekipe Olimpije rezultatom 73:71 (14:17, 28:20, 17:26, 14:8) u meču 22. kola Jadranske lige.

Ovo je deveti poraz crno-belih u regionalnom takmičenju i izabranici Duška Vujoševića sada su dodatno zakomplikovali sebi situaciju u borbi za plasman na završni turnir.

Srpski šampion je slabo odigrao prvo poluvreme pa su Ljubljančani u jednom trenutku imali deset poena razlike (31:41), ali je odmor otišao sa pristojim zaostatkom - 37:42. U drugom delu igre košarkaši Partizana su preokrenuli rezultat, međutim u poslednjoj četvrtini ponovo su stali i gostima poklonili pobedu.

Kod Partizana su bolji od ostalih bili Lovernj sa 17 poena i 10 skokova, kao i Lučić sa 11 poena, po 9 poena imali su Bertans i Milosavljević. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Sasu Salin sa 13 poena, a jedan manje ubacio je Temu Raniko.