KROZ IGLENE UŠI / Cibona ušla u Top 16 Eurolige

Košarkaši Cibone uspjeli su izboriti plasman u Top 16 Eurolige, nakon što su u posljednjem kolu na domaćem parketu svladali francuski ASVEL sa 73:71.

15.1.2010.
7:34

ZAGREB - Košarkaši Cibone izborili su plasman u TOP 16 Eurolige nakon što su u susretu posljednjeg, 10. kola A skupine u Zagrebu pred 4.500 gledatelja pobijedili francuski ASVEL 73:71 (26:18, 20:18, 15:17, 12:18).

Ciboni je put do plasmana u drugi krug omogućio Žalgiris gostujućom pobjedom protiv Fenerbahčea 76:68, pa je Ciboni trebala bilo kakva pobjeda. Da je slavio Fener, zagrebačka momčad bi morala pobijediti francuski klub sa najmanje četiri koša razlike.

Ovako bila je dovoljna i pobjeda sa dva koša. Cibona je pobjedu protiv ASVEL-a iščupala u posljednjim trenucima susreta. Premda je vodila praktički cijeli susret, a u pojedinim trenucima i sa 13 koševa viška, Francuzi su u zadnjoj četvrtini došli do prvog vodstva (64:63), a potom su imali i dva koša prednosti (67:65).

Ipak, u samoj završnici "vukovi" rade seriju 5:0 i dolaze do vodstva 70:67. U zadnju minutu ušlo se s rezultatom 71:68, a potom Dixon smanjuje na minus jedan. Marko Tomas je zatim realizirao dva slobodna bacanja, a gosti su imali četiri sekunde za tricu koja bi ih odvela u produžetak, no nisu uspjeli.

Najbolji igrači u Ciboninim redovima bili su Marko Tomas sa 24 koša, Jamont Gordon je dodao 16, a Lukša Anrić 13 koševa. Kod gostujućih najbolji je bio Ali Traore sa 16 koševa.