messi tragičar utakmice / Brazil bolji od Argentine u legendarnom 'superclasicu'

U prijateljskoj utakmici odigranoj na olimpijskom stadionu "Ptičje gnijezdo" u Pekingu, nogometaši Brazila pobijedili su sa 2-0 Argentinu u južnoameričkom "super clasicu".

11.10.2014.
18:24
AP

U velikom srazu između Argentine i Brazila, dvoboju koji je inače poznat pod nadimkom 'superclasico', 'Carioce' su u Pekingu upisale pobjedu od 2-0.

Dvostruki strijelac za brazilsku reprezentaciju bio je Diego Tardelli, napadač Atletico Mineira, dok je najveća zvijezda Argentinaca Lionel Messi propustio iskoristiti kazneni udarac.

Tardelli je prvi pogodak postigao u 28. minuti, kad je iskoristio slabu reakciju argentinskih obrambenih igrača. U 41. minuti dosuđen je kazneni udarac za Argentinu, ali je Messijev slabašan udarac vratar Jefferson zaustavio.

U 64. minuti Tardelli je potvrdio pobjedu Brazila, kad je ostavljen sam na drugoj stativi samo podmetnuo glavu i poslao loptu u mrežu za konačnih 2-0.