DEBI ENGLESKOG REPREZENTATIVCA / Beckham: Ancelotti me iznenadio

U 18. kolu Serie A Roma i Milan su odigrali bez pobjednika 2:2, a za goste je debitirao nogometaš LA Galaxyja.

12.1.2009.
9:56

U posljednjoj utakmici 18. kola Serie A, Roma i Milan odigrali su bez pobjednika 2-2, a utakmicu su obilježili debi Davida Beckhama i po dva pogotka Mirka Vučinića i Pata. U prvih 11 kod Milana iznenađujuće se našao Beckham, iako je trener Milana najavljivao da će mu vjerojatno dati priliku s klupe.

"Razgovarao sam s igračima uoči utakmice i rekao im da namjeravam započeti s Beckhamom. Svi smo odlučili to tajiti i tako izbjeći preveliku medijsku pozornost i smanjiti pritisak na Beckhamovim leđima", objasnio je Ancelotti.

"Uživao sam u nastupu. Iznenadilo me što sam započeo od prve minute, ali uživao sam u pruženoj prilici.", izjavio je Beckham nakon utakmice

Mirko Vučinić zabio je u 22. minuti vodeći gol za Romu. U 48. minuti Kaka je izvrsno prošao s lijeve strane, ubacio prizemno na drugu vratnicu, a Patu nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu. Samo pet minuta kasnije Patu postiže majstorski gol nakon proigravanja Ronaldinha u prostor.

Konačan rezultat je svojim drugim golom na utakmici i šestim prvenstvenim postigao Vučinić u 72. minuti.