Redovito čišćenje vaše perilice rublja neophodno je kako biste osigurali učinkovit i djelotvoran rad, kao i za sprječavanje nakupljanja plijesni. Prljava perilica ne samo da može dovesti do neugodnih mirisa, već također može uzrokovati da vaša odjeća izađe s mirisom pljesni ili s neuglednim bijelim mrljama. Evo nekoliko savjeta kako pravilno očistiti perilicu rublja!
7 savjeta za održavanje čistoće perilice rublja
1) Pokrenite prazan ciklus s vrućom vodom i šalicom bijelog octa. To će pomoći u uklanjanju nakupina deterdženta ili minerala tvrde vode.
2) Očistite dozator deterdženta tako da ga uklonite i operete sapunicom. Obratite posebnu pozornost na kutove i pukotine u kojima se može nakupiti deterdžent.
3) Obrišite vanjski dio stroja, uključujući upravljačku ploču, vlažnom krpom i blagim deterdžentom.
4) Očistite brtvu vrata i bubanj brisanjem vlažnom krpom. Ako primijetite plijesan ili miris plijesni, očistite ih otopinom jednakih dijelova vode i bijeloga octa.
5) Provjerite ima li na crijevima znakova curenja ili istrošenosti. Ako primijetite bilo kakve probleme, obratite se ovlaštenom servisu radi popravka.
6) Redovito pokrenite ciklus čišćenja specijaliziranim sredstvom za čišćenje perilice rublja ili kombinacijom sode bikarbone i bijeloga octa.
7) Preporuča se da ove korake ponavljate svakih 3-6 mjeseci, ovisno o korištenju perilice rublja. Osim toga, trebali biste ostaviti otvorena vrata nakon svake uporabe kako bi se stroj potpuno osušio, to će spriječiti rast plijesni i gljivica.
Zaključno, redovito čišćenje vaše perilice rublja ključno je kako biste osigurali učinkovit i djelotvoran rad, kao i za sprječavanje nakupljanja plijesni i gljivica. Slijedeći ove jednostavne korake, možete pomoći da vaša perilica ostane čista i da njen radni vijek traje dulje. Ne zaboravite pokrenuti prazan ciklus s vrućom vodom i bijelim octom, očistiti dozator deterdženta, obrisati vanjski dio perilice, očistiti brtvu na vratima i bubanj, pregledati crijeva i redovito izvoditi ciklus čišćenja.