Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Ostalo /

Optužnica protiv Vuka Hamovića i Vojina Lazarevića

Zloupotrebe položaja u energetskom sektoru

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Tužilaštvo ispituje navode Ministarstva energetike o zloupotrebama za koje se sumnjiče biznismeni Vuk Hamović i Vojin Lazarević, saznaje B92.

Tužilaštvo za organizovani kriminal ispituje navode iz izveštaja Antikorupcijskog tima Ministarstva energetike o zloupotrebama u tom sektoru za koje se sumnjiče biznismeni Vuk Hamović i Vojin Lazarević kao i pojedini aktuelni i bivši funkcioneri EPS-a.

To je za B92 potvrđeno u Tužilaštvu posle izjave ministarke Zorane Mihajlović da je tražila pokretanje postupka zbog štete od više stotina miliona dolara koju je pretrpela Srbija.

Ministarka Mihajlović je saopštila da su podnesene krivične prijave protiv Vojina Lazarevića i Vuka Hamovića zbog sumnje da je zloupotrebama u energetskom sektoru oštećena država Srbija.

- Podignuta je krivična prijava protiv eksdirektora EPS Ljubomira Gerića, njegovog zamenika Vladimira Đorđevića, koji je sada ponovo u EPS-u, te kompanije EFT Vuka Hamovića i Vojina Lazarevića i njih lično - rekla je Mihajlović za vikend izdanje Naših novina.

Slučaj iz fioke

Prema njenim rečima, taj slučaj je "stajao u fioci", a dva policajca angažovana na njemu su sklonjena - jedan je sklonjen u penziju, a drugi premešten na niže radno mesto.

- Nedopustivo je da se nije pokrenula pripremljena krivična prijava sa stotinama miliona dolara moguće štete za državu. Zatražila sam zvanično 30. aprila da tužilastvo podnese krivičnu prijavu. Očekujem da će ubrzo početi da se radi po njoj, jer je kompletno pripremljena - navela je ministarka.

Mihajlovićeva je naglasila da nema zaštićenih i da postupak mora da krene.

- Neki Vojin ili Vuk danas sigurno rade po zakonu, pitanje je šta su radili kad su počinjali. To vam je ono - 'ne pitajte me za prvi million'. E pa mi hoćemo da vidimo gde je taj prvi million i kako se do njega došlo. Sramota je šta je urađeno u energetskom sektoru zahvaljujući nekim njihovim političkim spregama - istakla je ministarka energetike.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike