Hrvatska na otvaranju deklasirala Brazil

Hrvatski vaterpolisti prema očekivanjima bez većih su problema pobijedili Brazil sa 14:5 (5:0,3:1,4:3,2:1) u prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu, koje je počelo u Šangaju.

26.7.2011.
14:27

Prva utakmica na prvenstvu bila je tek jači trening izabranicima Ratka Rudića, koji su već nakon prve četvrtine protiv nedoraslih Brazilaca imali prednost od 5:0. U tom dijelu utakmice posebno se istaknuo Miho Bošković sa tri gola.

U drugoj četvrtini hrvatski reprezentativci nastavili su s punjenjem mreže Brazilaca, koji su prvi pogodak uspjeli zabiti tek nakon 12 i pol minuta igre pri rezultatu 7:0 za Barakude.

U nastavku utakmice kod Rudićevih igrača došlo je do malog opuštanja, što su naši protivnici iskoristili i na kraju upisali 'pristojni' poraz od 14:5.

Najbolji strijelac Hrvatske bio je Bošković sa četiri pogotka, Paškvalin je zabio tri. Po dva puta mrežu Brazilaca pogađali su Sukno i Dobud, a jednom su se u strijelce upisali Muslim, Bušlje i Obradović.

Rudićevim izabranicima sada slijedi dan odmora, a nakon toga igraju protiv Kanade.