Pogledajte golčinu protiv koje Srbi nisu ništa mogli!

Odigrana su tri pripremna susreta za Europsko prvenstvo, a Siniša Mihajlović je poražen i u drugoj utakmici na klupi Srbije. Bolja od njih bila je Francuska, koja je u Reimsu pobijedila 2:0.

31.5.2012.
23:08

Francuska je na domaćem terenu s također 2-0 bila bolja od Srbije, a oba su gola pala u prvih 16 minuta prvog dijela utakmice. Franck Ribery bio je strijelac vodećeg, a Florent Malouda, pokazalo se, odlučujućeg pogotka u 16. minuti.

Spomenimo da je Yann M'Vila morao napustiti travnjak nakon svega pet minuta igre zbog ozljede desnog stopala, te je njegov nastupa na Euru pod velikim upitnikom. Igrač Rennesa se, nakon što je iznesen s travnjaka, rasplakao, što bi mogao biti dovoljan znak o kakvoj je ozljedi riječ.

szólj hozzá: France vs Serbia 1:0 Ribery

Početni sastav Francuske: Lloris; Reveillere, Clichy, Mexes, Koscielny; Malouda, Ribery, Nasri, Cabaye; M'Vila; Benzema (ušli s klupe: Diarra, Martin, Giroud, Menez, Rami, Ben Arfa).

szólj hozzá: France vs Serbia 2:0 Malouda

Njemačka je u Leipzigu s 2:0 nadigrala reprezentaciju Izraela. Nijemci su gotovo 70 minuta igrali u najjačem sastavu, onom koji bi mogao 9. lipnja istrčati i u prvoj utakmici Eura protiv Portugala. Golovima Marija Gomeza (40) i Andrea Schürrlea (82) Njemačka je upisala rutinsku pobjedu protiv ne odviše jakog Izraela.

szólj hozzá: Germany vs Israel 1:0 Gomez

Izbornik Joachim Löw odlučio je tek u 67. minuti utakmice promijeniti svoj početni sastav uvevši u igru spomenutog strijelca Schürrlea i povratnika nakon ozljede Miroslava Klosea. Nakon 80. minute svoju su priliku dobili i Marco Reus, Mario Götze i Lars Bender.

Početni sastav Njemačke: Neuer; Lahm, Mertesacker, Boateng, Badstuber; Özil, Khedira, Kroos; Gomez, Podolski, Müller.

szólj hozzá: Germany v Israel 2:0 Schurrle

Grčka je svojim klasičnim pogotkom (nakon prekida) s minimalnih 1:0 bila bolja od Armenije. Kyriakos Papadopoulos je bio strijelac jedinog pogotka u 23. minuti prvog dijela, nakon asistencije neuništivog 35-godišnjeg Giorgiosa Karagounisa.

Početni sastav Grčke: Sifakis; Holebas, A. Papadopoulos, K. Papadopoulos, Papastathopoulos; Maniatis, Karagounis, Katsouranis, Gekas; Salpingidis, Fortounis (ušli s klupe: Samaras, Fotakis, Tzavelas, Fetfatzidis, Makos, Mitroglou).